Sapnuoja visi
Per naktį žmogus patiria maždaug 5 sapnų epizodus. Jeigu jis miega 7 ar 8 valandas per naktį, žmogus pereina 5 miego ciklus ir kiekviename iš šių ciklų jis sapnuoja maždaug 20-40 minučių.
„Yra daug teorijų, aiškinančių, kodėl žmonės sapnuoja, bet aš manau, kad mes sapnuojame tam, jog suprastume informaciją, kurią pasąmoningai sugeriame per dieną“, – tvirtina psichologė.
Svarbiausia – atsiminti
Kuo daugiau sapnų mes atsimename, tuo vėliau bus paprasčiau juos suprasti. „Kai išjungiate šviesas ir ruošiatės eiti miegoti, pasakykite sau: „Aš atsiminsiu, ką šiandien susapnuosiu“, – siūlo I.Wallace.
Kai žmogus pabunda, 50 proc. prisiminimų apie naktį sapnuotus sapnus išblėsta praėjus vos 5 minutėms, o po 10 minučių prisiminimai visiškai išnyksta.
„Jeigu norite ilgiau atsiminti savo sapnus, atsikėlę iš karto nelipkite iš lovos. Ramiai pagulėkite dar bent pora minučių. Jūs nustebsite pamatę, kaip tai gali padėti“, – pataria psichologė.
Patys dažniausi sapnai
Vienas dažniausiai pasitaikančių sapnų – bandymas pabėgti nuo jus besivaikančio žmogaus. Tai reiškia, kad turite kažkokių problemų, kurias jums reikia išspręsti, tačiau jums trūksta pasitikėjimo, kad galėtumėte tai padaryti.
Antrasis – sapnuojate, kad jums krenta dantys, šis sapnas reiškia, kad pradedate abejoti savimi. Trečiasis iš dažniausių sapnų – esate nuogas viešumoje, tai reiškia, kad jaučiatės pažeidžiamas. O jeigu sapnuojate, kad esate nepasiruošęs egzaminui, reiškia, jog pernelyg stipriai save teisiate.
Dar vienas iš dažniausiai pasitaikančių sapnų – skridimas, šis sapnas reiškia, kad bandote išsilaisvinti nuo to, kas jus varžo.
Užsirašykite savo mintis
Sapnų dienoraštis yra labai geras dalykas ir nebūtina, kad jis būtų nepaprastai detalus. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užsirašyti esminius sapno įvykius. Ir, nors kiekvienas sapnas atrodys vis kitoks, tačiau taip galėsite matyti bendrą visų savo sapnų vaizdą.
„Gan dažnai pasitaiko atvejų, kai žmonėms sapnai atrodo labai realūs. Tai vadinamasis aiškusis sapnavimas, kurio metu žmogus iš tiesų tampa sąmoningas. Ir, jeigu šio sapno metu suprantate, kad tuoj pabusite, pasakykite sau, kad reikia dar šiek tiek ilgiau pamiegoti. Taip galėsite išmokti valdyti situaciją savo sapnuose“, – pataria psichologė.
Košmarai naudingi?
Tai sapnai, keliantys aukštą emocinę įtampą.
„Košmarus pradedame sapnuoti, kai mūsų gyvenime atsiranda tam tikrų problemų, kurios ilgą laiką lieka neišspręstos. Taip jūsų pasąmonė stengiasi atkreipti dėmesį košmarus paversdama kuo baisesniais. Dažniausiai tokie sapnai truks iki tol, kol nepradėsite spręsti jus kamuojančių problemų“, – tvirtina I.Wallace.
Anot psichologės, košmarai yra labai sveika.