Japonija – šalis garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir sparčia technologijų plėtra. 40-metis Osakos miesto gyventojas, kaip ir daugelis, turi įprastą darbą, kuriam skiria didžiąją dalį laiko, o laisvalaikiu jis vėl ėmė tapyti. Bet ne dažais ant įprastos drobės – piršais jis tepa potėpius planšetinio kompiuterio ekrane.
Taip jis savo pomėgiui gali skirti bent pietų metą.
„Daugybę laiko praleidžiu darbe ir tapyti tikrais dažais ant drobės galiu tik savaitgaliais namuose. Tai manęs netenkina – noriu tapybai skirti daugiau laiko. Taigi pradėjau tapyti plenšete. Dabar galiu savo pomėgiui skirti laisvą laiką traukinyje keliaudamas į darbą“, – pasakoja menininkas Seikou Jamaoka.
„Tapytojas pirštais“ – taip save vadinantis menininkas po septynerių metų pertraukos vėl nutarė prisiminti tapybą. Turinčio meninį išsilavinimą vyriškio pajamų šaltinis paskutinius septynerius metus buvo darbas žaidimus kuriančioje kompanijoje.
„Tapyba dažais reikalauja pasiruošimo, kuriam taip pat reikia laiko. Tapant su planšete nereikia pasiruošti popieriaus, dažų, teptukų – pakanka prietaiso ir pirštų. Ir tai leidžia man kurti kur aš bebūčiau“, – pabrėžia S. Jamaoka.
Mobilioji programėlė, leidžianti piešti ne tik originalius piešinius, bet ir išmėginti jėgas atkartojant žymių menininkų reprodukcijas, kainuoja vos 5 dolerius. S. Jamaoka internete skelbia savo piešinius ir vaizdo įrašus, pasakoja, kaip jie buvo tapomi, ir sulaukia nemenko internautų susidomėjimo.