„Jau iš parduotuvės mes galime grįžti su maistinėmis kandimis. Sandėliuose, kuriuose laikoma kruopų pakuočių produkcija, yra vėsu, todėl jose esantys parazitų kiaušinėliai neišsivysto, tačiau kruopas parsinešus į šiltus namus sparčiai išsirita kandžių vikšrai“, – teigia A.Unikauskas.
Pasak gydytojo, kandžių vikšrai lengvai pragraužia produktų pakuotes ir sienomis keliauja į palubę, kur suverpia aplink save kokoną, o galiausiai virsta skraidančia kandimi.
„Išsivysčiusios kandys gyvena tik savaitę, tačiau per tą savaitę gali padėti šimtus kiaušinėlių, o per metus vienoje virtuvėje gali išsiristi net keturios jų kartos“, – įspėja gydytojas.
Pasak A.Unikausko, plastikinė pakuotė veikia kaip šiltnamis, tinkamas daugintis kandims, todėl parsinešus kruopas namo rekomenduojama jas perpilti į stiklinius indus ir įdėti keletą lauro lapų, skiltelę česnako ar džiovinto apelsino žievelės. Uždengiant indelį plastikiniu dangteliu svarbu nepamiršti pradurti skylučių, taip kruopos išliks sausos, birios ir sveikos. O norintiems ilgai išlaikyti sausus ir sveikus ryžius gydytojas pataria į talpą, kurioje laikomos šios kruopos, įdėti aitriosios paprikos ankštį.
Keičiantis metų laikui, po ilgesnio stovėjimo, miltai kartais sudrėksta ar net ima keisti spalvą, tačiau ir šį maisto produktą galime nesunkiai apsaugoti. „Geriausia talpa miltams laikyti – drobinis maišelis, tačiau prieš naudojant jį būtina išmirkyti druskos tirpale ir išdžiovinti, toks maišelis neleis miltams sudrėkti ir apsaugos nuo kandžių atsiradimo“, – pasakoja A.Unikauskas.