Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Katastrofa virtusio festivalio Bahamose organizatoriams pateiktas 100 mln. dolerių ieškinys

Reperio Ja Rule'o muzikos festivalio Bahamose organizatoriams, žadėjusiems surengti prabangią šventę, bet patyrusiems įspūdingą fiasko, pateiktas 100 mln. dolerių (91,6 mln. eurų) ieškinys dėl sukčiavimo.
„Fyre“ festivalis Bahamuose
„Fyre“ festivalis Bahamuose / „Scanpix“/AP nuotr.

Kai kurie iš norėjusių dalyvauti festivalyje „Fyre“ šiame renginyje paklojo net 100 tūkst. JAV dolerių už vieną bilietą. Tačiau penktadienį atvykę šimtai žmonių vietoje žadėtos prabangos rado tik palapines, labiau tinkamas pabėgėlių stovyklai, ir paprasčiausių sumuštinių.

Kilus pasipiktinimui, renginys buvo nutrauktas.

„Scanpix“/AP nuotr./„Fyre“ festivalis Bahamose
„Scanpix“/AP nuotr./„Fyre“ festivalis Bahamose

„Adekvataus maisto, vandens, pastogės ir medicininės priežiūros nebuvimas festivalyje sukūrė pavojingą panikos situaciją, ... artimesnę „Bado žaidynėms“ (The Hunger Games) ar „Musių valdovui“ (Lord of the Flies), o ne Koučelai“, – sakoma ieškinyje, kuris buvo pateiktas dalyvio iš Los Andželo Danielio Jungo vardu.

Festivalis, kuriam vadovavo Niujorko reperis Ja Rule'as ir verslininkas Billy McFarlandas, buvo vadinamas „dešimtmečio kultūrine patirtimi“.

Organizatoriai savaitgalį atsiprašė ir paskelbė, kad visiems atvykusiems žmonėms bus grąžinti pinigai.

Tačiau D.Jungo advokatas Benas Meiselas, kurio kontora „Geragos and Geragos“ specializuojasi garsenybių bylose, tviteryje parašė, kad paprasto pinigų grąžinimo „nepakanka“, ir paskelbė pirmuosius ieškinio federalinio teismui Kalifornijoje puslapius.

Svečiams buvo pažadėtas „prašmatnus muzikos festivalis saloje su aukščiausios klasės kulinarine patirtimi“. Tačiau žmonės buvo įvilioti į „tai, ką įvairios žiniasklaidos priemonės vėliau pavadino „visiška katastrofa“, „masiniu chaosu“ ir „poapokaliptiniu košmaru“, rašoma ieškinyje.

Daug festivalio svečių paskelbė internete kilusios sumaišties nuotraukas, kurios išprovokavo pašaipas dėl didelių kainų.

Organizatoriai pripažino, kad „paprasčiausiai nesusidorojo“ dėl didelio atvykstančiųjų skaičiaus, transporto spūsties ir didelio vėjo, nuvertusio pusę pirmiausia pastatytų palapinių.

„Galiausiai nebemanėme, kad galima toliau palaikyti saugumą, todėl turėjome atidėti festivalį“, – sakoma jų pareiškime.

Bahamų – daugiau kaip 700 salų ir rifų valstybės, daugiausia uždirbančios iš turizmo – vyriausybė taip pat atsiprašė ir padėjo evakuoti žmones, bet pabrėžė, kad tiesiogiai šiame renginyje nedalyvavo.

Ja Rule'as penktadienį tviteryje paskelbė atsiprašymą ir parašė, kad yra „susisielojęs“, bet tvirtino: „(Tai) ne mano kaltė.“

Manekenė Bella Hadid, padėjusi reklamuoti festivalį, taip pat nenorėjo prisiimti jokios atsakomybės ir šeštadienį tviteryje parašė: „(Tai) visai ne mano projektas.“

Gražuolė pridūrė, kad jai nebuvo pasakyta, kaip šis projektas bus vykdomas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos