„Sunkia širdimi skelbiame, kad praėjusį vakarą buvo nelegaliai nušauti trys raganosiai... Praradome du juoduosius raganosius ir jauniklį“, – sakoma „Kenya Wildlife Service“ (KWS) pareiškime socialiniame tinkle „Twitter“.
„Buvo girdėti šūviai, iki ryto strateginiuose taškuose veikė pasalos, (bet) rezultatų tai nedavė“, – priduriama pareiškime.
Pasak KWS, per paiešką „sausumoje ir iš oro“ ketvirtadienį buvo rastos trys raganosių gaišenos be ragų.
„Apie (brakonierių) gaują nieko nepranešta, bet mūsų komandos, slaptos ir viešos, aktyviai ieško ir turi gerų užuominų“, – nurodė KWS.
Raganosių ragai yra sudaryti iš keratino – tos pačios medžiagos kaip žmonių plaukai ir nagai. Vis dėlto raganosių ragai itin paklausūs Azijoje, kur tikima, kad jų milteliai gydo pagirias ar veikia kaip afrodiziakas.
Nelegalios raganosių ir dramblių medžioklės Kenijoje mastas pastaraisiais metais sumažėjo; pernai šalyje brakonieriai nugalabijo devynis raganosius ir 69 dramblius, nurodo KWS.
Tačiau Kenija išlieka svarbia šalimi laukinių gyvūnų dalių kontrabandos tranzitui iš Mombasos uosto ir Nairobio oro uosto.
Labdaros organizacija „Save the Rhinos“ apskaičiavo, kad pasaulyje yra mažiau nei 5,5 tūkst. juodųjų raganosių. Visi jie gyvena Afrikoje.
Kenijoje juodųjų raganosių populiaciją sudaro 750 individų, nurodo Pasaulio gamtos fondas (WWF).
Kenijoje taip pat gyvena vieninteliai du Žemėje likę žinomi šiauriniai baltieji raganosiai. Paskutinį pagyvenusį šio baltųjų raganosių porūšio patiną kovo mėnesį teko numarinti.