Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinai atgaivino Bruce Lee legendą

Reikėjo devynių mėnesių ir 50 milijonų Kinijos jenų nufilmuoti visoms serijoms, nes filmavimo komanda turėjo keliauti nuo Lee protėvių namų Shunde, Pietų Kinijos Guangdong provincijoje iki Macau, Tailando, Amerikos ir Italijos. Oneinchpunch.net nuotr.
Bruce Lee statula
Bruce Lee statula / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Legendinės kung fu žvaigždės filmai buvo uždrausti komunistinėje Kinijoje, tačiau dabar jo palikimas atgaivinamas 50 dalių dokumentiniame seriale, praneša „The Independent”.

Jo kūnas kompaktiškas, žvilgantis ir išvagotas raumenų. Kovotojas neveikiamas skausmo, kurį kelią žaizdos aplink diafragmą. Iš po rūsčių antakių prasiskverbia grėsmingas žvilgsnis, nukreiptas į kvailai kelią pastojusį oponentą. Piktadariai niekada neprilygsta jo kung fu sugebėjimams. Bruce Lee visada laimi.

Jo pykčio proveržį turi atlaikyti ženklas prie Shangai parko, kuriame rašoma, jog „Šunims ir kinams įeiti draudžiama“. Žmogus, gimęs drakono valandą ir dar drakono metais suskaldo ženklą spyriu virš galvos suspaudęs lūpas. Jis surinka: „Aš esu kinas“.

Bruce Lee yra visame pasaulyje pagarsėjęs talentas Bruce Lee yra nacionalinis didvyris Kinijoje, dėl Kinijos garbės ir nacionalizmo įkūnijimo savo filmuose. Tačiau 1970 m. jo fimai buvo uždrausti Mao Zedungo, kaip teršiantys dvasingumą ir jautrumą.

Kinijos nacionalinis transliuotojas Kinijos Centrinė Televizija parengė 50 dalių serialą apie legendinę kung fu žvaigždę ir ketina serijas rodyti geriausiu laiku. „Bruce Lee Legenda“ – tai išsamus pasakojimas apie kung fu žvaigždės gyvenimą. Jis pradedamas rodyti sekmadienį.

Reikėjo devynių mėnesių ir 50 mln. Kinijos jenų nufilmuoti visoms serijoms, nes filmavimo komanda turėjo keliauti nuo Lee protėvių namų Shunde, Pietų Kinijos Guangdong provincijoje iki Macau, Tailando, Amerikos ir Italijos.

Lee labiausiai vertinamas dėl atgimstančio susidomėjimo senuoju kung fu kovos menu Hong Konge, o vėliau Kinijoje, kuri norėjo įtraukti kung fu į olimpines žaidynes, tačiau šios minties buvo atsisakyta ir vietoj to įsteigtos atskiros kung fu varžybos.

Sąmojingi Lee filmai su dažnai keistai sudubliuotais dialogais ir neįtikėtinu pagrindinio veikėjo atletiškumu pakeitė kovinių filmų žanrą ir greitai pasiekė kulto statusą visame pasaulyje.

Sunku pasakyti, ką žmogus pramintas „mažuoju drakonu“ galvotų apie savo išgarsėjimą Kinijoje. Jis tikrai buvo nacionalistas, bet tuo pačiu jis buvo Hong Kongo žmogus. Per jo klestėjimo metus Kultūrinė revoliucija buvo viršūnėje, kol Hong Kongas buvo sugrąžintas Kinijai 1997 m. Daugeliui kolonijoje sunkiai sekėsi sutarti su Liaudies Respublika, kadangi jos planinė ekonomika buvo visiškai priešinga laisvam kapitalizmui Britų teritorijose.

Sąmojingi Lee filmai su dažnai keistai sudubliuotais dialogais ir neįtikėtinu pagrindinio veikėjo atletiškumu pakeitė kovinių filmų žanrą ir greitai pasiekė kulto statusą visame pasaulyje Lee gimė 1940 m. lapkritį San Franciske ir augo Hong Konge, kol po peštynių paauglystėje tėvas išsiuntė jį atgal į valstijas. Jis buvo ne vien kung fu meno, bet ir pramoginių šokių čempionas Hong Konge.

Lee nusifilmavo 46-iuose filmuose ir jo populiarumas visame pasaulyje nuklojo kelią tokioms žvaigždėms kaip Jackie Chanas ir įkvėpė tokius filmų kūrėjus kaip Quentinas Tarantino. Tačiau jis galėjo iškilti dar aukščiau, Lee buvo tik 32 metų, kai mirė 1973 m., praėjus mėnesiui po filmo „Mirties žaidimas Hong Konge“ pasirodymo, kuris padarė jį žvaigžde.

 Jo mirtis iki šiol yra paslapčių ir gandų šaltinis. Jo kraujyje buvo rasta kanapių ir tai leido kalbėti apie narkotikų perdozavimą. Buvo gandų, kad nusikaltėlių grupuotės jį nunuodijo, kita populiari teorija buvo apie tai, kad jis buvo tiesiog per geros formos ir jo venos sprogo nuo įsitempimo. Oficiali mirties priežastis - kraujavimas smegenyse. Jo laidotuvėse dalyvavo pasaulio garsiausi kovinių filmų aktoriai, tarp jų Steevas McQueenas, Chuckas Norrisas, Jamesas Coburnas ir Jamesą Bondą vaidinęs Georgas Lazenby‘as. Jo sūnus Brandonas taip pat mirė jaunas per „The Crow” filmavimą 1993 m., pratęsdamas šeimos prakeiksmą.

Kinai pradėjo žiūrėti Bruce Lee filmus tik 1980 m. Kinams jis – galinga figūra, kadangi įkūnijo galią ir ryžtingumą, ypatingai kovojant prieš užsienio priespaudą. Šis teigiamas Kinijos žmonių įvaizdis labai pagelbėjo laužant prietarus 1970- aisiais.

Lee smarkiai pyko ant japonų, kadangi jo žmonės kentėjo daug pažeminimo po Antro pasaulinio karo. Viename klasikiniame epizode Lee nugali visą karatė ekspertų mokyklą.

Serijas buvo planuota pradėti rodyti prieš olimpines žaidynes, tačiau transliacijos laikas buvo atidėtas dėl gedulo po žemės drebėjimo Sichuane gegužę „Bruce Lee yra visame pasaulyje pagarsėjęs talentas“, – sako Zhang Hua, generalinis Kinijos filmų ir televizijos produkcijos korporacijos direktorius. Kung fu reikšmė anglų kalbos žodynėlyje buvo įtraukta dėl jo. Lee išpopuliarino Kinijos kovos menus visame pasaulyje.

Dokumentinis serialas pritraukia žiūrovų susidomėjimą visame regione, taip pat vietovėse su didele kinų diaspora, pvz., Malaizijoje ir Singapūre, taip pat Valstijose ir Korėjoje. Prodiuseriai yra tikri, kad gali parduoti serijas užsienyje, 100 tūkst. dolerių už epizodą įkainiais.

Zhang pasakoja, kad serijas buvo planuota rodyti per CCTV 8, tačiau kanalo valdžiai taip patiko serialas, kad jie nusprendė rodyti jį per pagrindinę stotį CCTV 1, kuri turi šimtus milijonų žiūrovų.

Prieš tai kurtos versijos Hong Konge ir Taivane buvo perdaug komercinės. Norėta sukurti geresnę versiją. Lee dukra, aktorė Shannon Lee, patvirtino scenarijų ir yra viena iš serialo kūrėjų. Brucą Lee vaidina Danny Chanas, 33 metų aktorius iš Hong Kongo.

Serijas buvo planuota pradėti rodyti prieš olimpines žaidynes, tačiau transliacijos laikas buvo atidėtas dėl gedulo po žemės drebėjimo Sichuane gegužę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito