Kinijoje nusekus ežerui atrastas senovinis akmeninis tiltas

Didelis akmeninis tiltas, tikriausiai pastatytas dar Mingų dinastijos laikais, buvo atrastas, kai didžiausiame Kinijos gėlame ežere nuslūgo vandens lygis, penktadienį pranešė Pekino žiniasklaida.
Pojango ežeras Kinijoje
Pojango ežeras Kinijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Archeologija Kinija

2 930 metrų ilgio tilto, pastatyto vien iš granito maždaug prieš 400 metų, liekanos išniro iš po vandens Pojango ežere, esančiame centrinėje Dziangsi provincijoje, rašo dienraštis „Beijing News“.

Pasak ekspertų, šis ežeras, kurio plotas kadaise buvo 4,5 tūkst. kvadratinių kilometrų, pastaraisiais metais nuslūgo dėl mažo kritulių kiekio ir Trijų Tarpeklių užtvankos poveikio.

VIDEO: Pojango ežero tiltas

Valstybinė Kinijos centrinė televizija (CCTV) lapkritį pranešė, kad dėl sausros ežero plotas tapo mažesnis nei 1 500 kvadratinių kilometrų. Didelis vandens lygio sumažėjimas kelia pavojų planktonui, žuvims ir kitiems ežere gyvenantiems organizmams, taip pat beveik 70 proc. vietos gyventojų, kurie verčiasi žvejyba.

Didžiulė Trijų Tarpeklių užtvanka sumažino vandens lygį Jangdzės upėje, todėl nuslūgo Pojangas ir Dongtingo ežeras kaimyninėje Hunano provincijoje, sakė ekspertai „Beijing News“ praeitais metais.

2012 metais Kinijos institucijos organizavo operaciją, per kurią į Pojango ežerą iš oro buvo barstomos krevetės, soros ir kukurūzai, siekiant pamaitinti šimtus tūkstančių paukščių, kuriems grėsė žūti iš bado dėl didelės sausros.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų