Klimato aktyvistė Greta Thunberg pelnė tarptautinį vaikų taikos apdovanojimą 

Paauglė klimato aktyvistė iš Švedijos Greta Thunberg trečiadienį pelnė tarptautinį vaikų taikos apdovanojimą už savo darbą kovojant su klimato kaita, įkvėpusį moksleivius visame pasaulyje.   
Greta Thunberg
Greta Thunberg / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Greta Thunberg

Nyderlandų organizacijos „KidsRight“ kasmet nuo 2005-ųjų teikiamą Tarptautinį vaikų taikos apdovanojimą taip pat pelnė 15-metė taikos aktyvistė iš Kamerūno Divina Maloum.

G.Thunberg negalėjo asmeniškai atsiimti jai skirto apdovanojimo per ceremoniją Hagoje, nes šiuo metu jachta plaukia per Atlanto vandenyną į Madridą, kur dalyvaus tarptautinėje konferencijoje klimato klausimais.

Tačiau švedė atsiuntė žinutę, kurioje sakė, jog jaučiasi labai pagerbta ir dėkinga, pelniusi šį apdovanojimą.

16-metė klimato aktyvistė lapkričio viduryje išplaukė iš Jungtinių Valstijų ir gruodžio pradžioje ketina dalyvauti Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje (COP 25) Madride.

G.Thunberg tarptautinio dėmesio sulaukė praėjusiais metais, inicijavusi judėjimą „Mokyklų streikas už klimatą“, prie kurio prisijungė dešimtys tūkstančių jaunuolių visame pasaulyje.

„Klimato krizė yra mūsų dienų taikos klausimas“, – sakė vokietė klimato aktyvistė Luisa-Marie Neubauer, atsiėmusi apdovanojimą G.Thunberg vardu.

„Išėjome į gatves reikalauti veiksmų. Šiandien, praėjus vieneriems streikų metams, tiesa yra ta, kad kiekvienam vaikui šioje planetoje kyla grėsmė“, – sakė aktyvistė ir pažėrė kritikos pasaulio lyderiams dėl neveiklumo kovojant su klimato kaita.

Divina Maloum apdovanojimą pelnė už savo taikią kovą su džihadistų judėjimu „Boko Haram“.

„Kai Kamerūne ir Afrikoje kalbama apie taikos kūrimą, sprendimus priimantys žmonės pamiršta vaikus“, – sakė mergina savo padėkos kalboje.

„Kviečiu vaikus visame pasaulyje netylėti“, – pridūrė ji.

Apdovanojimus įteikė Indijos vaikų teisių aktyvistas Kailashas Satyarthi, 2014 metais pelnęs Nobelio taikos premiją.

Premija susieta su 100 tūkst. eurų piniginiu prizu, investuojamu į projektus, susijusius su laureatų veikla.

Tarp ankstesnių šio apdovanojimo laureatų yra pakistanietė moksleivė Malala Yousafzai, tapusi pasauliniu kovos už mergaičių teisę į švietimą simboliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai