Didėjanti vidutinė temperatūra visoje planetoje neleidžia ramiai miegoti daugeliui mokslininkų. Potvyniai, sausros, vandens lygio kylimas jūrose, tirpstantys ledynai kelia net minčių apie pasaulio pabaigą. Tačiau nereikia net tokių toli siekiančių pamąstymų, kad dalis žmonių patirtų tikrą panikos priepuolį. Jų košmaras yra vorai.
Naujausi tyrimai, kuriuos publikavo „Experimental Biology“, rodo, kad šių bestuburių gyvūnų judėjimo galimybės yra tiesiogiai susijusios su temperatūra. Vorai judėdami naudojasi ne raumenimis, o hemolimfa.
Pasirodo, kad jeigu voras yra aplinkoje, kurios temperatūra – 15 laipsnių, jie tingūs ir juda vangiai. Bet temperatūrai pakilus iki 40 laipsnių judėti šie gyvūnai pradeda tris kartus greičiau. Įšilusi hemolimfa greičiau cirkuliuoja po voro kūną, taip leisdama greičiau judinti galūnes. Viena problema, kad darant daugybę žingsnelių voro judėjimas tampa chaotiškas ir nekordinuojamas.
Būtent negebėjimas koordinuoti judesių esant aukštai temperatūrai gali paaiškinti, kodėl kai kurių rūšių tarantulai medžioti traukia tik prieblandoje.
Danijos mokslininkai jau prieš kelerius metus įrodė, kad šiltėjantis klimatas lems, jog vorai sparčiau dauginsis, juk ilgesnė vasara yra ir ilgesnis medžioklės sezonas. Tai leis vorams ir augti didesniems, kas tikrai nėra gera žinia bijantiems šių gyvių.