Kas juos skatina ryžtis tokiam žingsniui?
„Kaip galima nebėgti už mylimas moteris? Manau, kad yra labai svarbu padėti, paremti ir parodyti palaikymą Joms. Šis bėgimas tikrai yra unikalus. Per metus sudalyvauju dešimtyje bėgimo renginių, bet šis visada buvo išskirtinis. Čia ne taip, kaip kituose bėgimuose, kur leki dėl rezultato net iki pažaliavimo ir nieko nematai aplink. Bėgant rožinėje minioje jaučiasi bendrumas, bėgi ne dėl laiko. Spėji ir pasidairyti, akimis su šalia bėgančiais kontaktą užmegzti“, – pasakojo 20 metų ugniagesiu gelbėtoju dirbęs ir dabar į pensiją išėjęs 53 metų Klemensas Zaranka.
Bėgikas jau antrą kartą tapo ir renginio reklaminiu veidu. Kartu su kitais vyrais išsidažė rožine spalva savo barzdas ir sudalyvavo linksmoje fotosesijoje. 10 kilometrų sekmadienį planuojantis įveikti kaunietis pastebi, kad mes dažnai nesusimąstome, jog vieną dieną mus, ar mūsų mylimuosius gali užklupti netikėta liga.
„Gyvename taip, tarsi visos ligos būtų užsienyje, toli nuo mūsų. Bet jos pasiglemžia net ir iš pažiūros sveikus, jaunus žmones. Viskas ką galime padaryti, tai stengtis ligoms užkirsti kelią kuo ankščiau. Tikrintis, stebėti save. Šiuo bėgimu siekiame, kad kuo daugiau moterų tai darytų. O jei jau liga užklupo, tiesiog būtina padėti kitam, nes ir pačiam kada gali prireikti aplinkinių pagalbos ir palaikymo“, – gyvenimiška išmintimi dalijosi bėgikas.
Jam pritarė ir rankininkas iš Garliavos Martynas Karpas. Reklaminėje fotosesijoje noriai sutikęs dalyvauti jaunuolis Pink Run su BENU renginyje kartu su žmona planuoja įveikti 5 kilometrus. Jis į tai žiūri ne tik kaip į smagią ir prasmingą pramogą, bet ir galimybę į gyvenimą pažiūrėti kitu kampu.
„Niekada nesusimąsčiau, kas būtų ir ką galėčiau ar turėčiau padaryti, jei mano mylima moteris susirgtų. Tikrai būčiau tam nepasiruošęs. Tiesiog įprasta, kad kol nenutinka kas nors blogo, tol negalvojame, kad tai gali ištikti ir mus. Iš tiesų, net ir profilaktiškai pasitikrinti kol kas nekilo mintys. Bet po šio renginio gali būti, kad ateityje bus suplanuotas ir vizitas pas specialistus”, – pasakojo į renginį su rožine barzda sugrįžti planuojantis kaunietis.
Martynui antrina ir 31 metų IT įmonėje vadybininku dirbantis Giedrius Ibianskas. Bėgimu neužsiimantis, bet noriai visus raginantis sudalyvauti paramos bėgime, kaunietis tiki, kad vien kalbėjimas ir reklamos mieste jau priverčia moteris susimąstyti.
„Visa labdaringo renginio sklaida mieste jau daro gerą darbą. Visos reklamos, Žiniasklaidoje publikuojami pranešimai ir kita komunikacija padeda kovoti su krūties vėžiu. Moterys, net ir nedalyvaujančios renginyje jau susimąsto apie ligą, jos prevenciją. Bėgimas taip pat skatina ir sveiką gyvenseną, kas yra viena iš šios ligos prevencijos dalių“, – tikino G. Ibianskas.
Spalio 2 dieną Kauno Rotušės aikštėje vyks tradicinis, trečius metus organizuojamas rožinio kaspino paramos bėgimas „Pink Run su BENU“. Rožine atributika pasipuošusi minia siekia atkreipti dėmesį į krūties vėžio ligą. Dalyviai taip pat aktyviai aukoja su krūties vėžiu kovojančioms moterims. Už surinktą paramą sergančioms moterims bus skiriama reabilitacija sanatorijoje. Dalyviai gali bėgti 5 ar 10 kilometrų distancijas miesto centre.