Žmonės, kurie padeda kitiems yra laimingesni
JAV Masačiusetso universiteto profesorė Karolyn Švartz (Carolyn Schwartz) atliko tyrimą norėdama išsiaiškinti, kaip pagalba kitiems padeda pačiam žmogui. Tyrimo metu ligoniai sergantys ta pačia liga galėjo arba padėti kitiems, arba priimti kitų ligonių psichologinę pagalbą telefonu. Tyrimo rezultatai nustebino — ligoniai, kurie turėjo galimybę padėti, gyvenimu džiaugėsi labiau, nei tie, kurie tokią pagalbą gavo. Mokslininkai teigia, kad galimybė padėti dėmesį nuo savų problemų nukreipia į teigiamą emociją dalytis ir taip suteikia daugiau pasitenkinimo gyvenimu.
Aukojimas pinigais nėra pagrindinė gerumo išraiška — padėti galime ir darbais
Mes negalime daryti didelių dalykų, o tik mažus su didele meile. Motina Teresė
Net labai išsivysčiusiose šalyse yra vienišų žmonių, kuriems reikalinga pagalba, nuoširdus dėmesys ar bendravimas. Žmogus, skirdamas savo laiką vienišiems seneliams, gali padėti jiems pasijusti mylimiems ir branginamiems nelaukiant metų pabaigos ar didžiųjų švenčių.
Štai kelios idėjos, norintiems dalytis gerumu:
Padėk vienišam, greta gyvenančiam seneliui išvalyti kiemą ar sugrėbti lapus. Daugeliui vyresnio amžiaus žmonių bus malonus ne tik jūsų atliktas darbas, bet ir prisiminimai apie kartu praleistą dieną.
Kartu su šeimos nariais iškepkite naminį pyragą ir aplankykite netoliese gyvenančius vienišus senelius. Skirkite laiko bendravimui, senoliams įteikite mažas dovanėles.
Dėmesys pagyvenusiems žmonėms ir galimybė dalytis — bus didžiausia dovana sau pačiam
Apsilankykite jūsų apylinkėje esančiuose senelių namuose, praleiskite ten popietę su šeima. Kartu su seneliais žaiskite mėgiamus stalo žaidimus.
Dėmesys pagyvenusiems žmonėms ir galimybė dalytis — bus didžiausia dovana sau pačiam. Darykime gerus darbus!