Krikščionys yra persekiojami ne tik islamo šalyse

Du Rytų katalikų patriarchai ir krikščionių persekiojimo aukos Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir kitose šalyse buvo forumo „ Po Cezario kalaviju" pranešėjai. Ši didelio masto konferencija skirta kovai su krikščionių persekiojimu, neseniai vyko Romoje, pranešė naujienų agentūra CWN.
Kapinės
Kapinės / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

„Artimųjų Rytų krikščionys užmiršti, juos net išdavė Vakarų šalys", – sakė patriarchas Ignacas Jusefas III Junanas, Sirijos katalikų bažnyčios vadovas.

„Visur, be išimties, Artimuosiuose Rytuose, dabar yra košmaras, kuris, atrodo, niekada nesibaigs, o tai kelia grėsmę mažumų, ypač krikščionių, egzistavimui, tose žemėse, kurios buvo mūsų tikėjimo ir ankstyvųjų krikščionių bendruomenių lopšys“, – sakė Sirijos katalikų bažnyčios vadovas.
 
„Egzistuoja stebinanti įvairovė šalių ir režimų persekiojančiu krikščionis", – teigė Danielis Philpottas iš Notre Dame universiteto. Pasak jo, tai nebūtinai islamo šalys. „Taip pat yra komunistiniai režimai, pavyzdžiui, Kinijos, Vietnamo ir Šiaurės Korėjos. Taip pat stebina ir tokios šalys kaip Indija, kuri daugumos žmonių laikoma pliuralistine ir taikia. Šios tendencijos pastebimos ir demokratiškose ir pusiau demokratinėse valstybėse – Pakistane, Indonezijoje, Indijoje ir Nigerijoje“, – pabrėžė pranešėjas.
 
„Mane labiausiai pribloškė ir buvo skausminga girdėti apie Vakarų demokratijų, kurios turi galimybę padaryti daug daugiau, siekiant padėti persekiojamiems, tylą“, – sakė Mary Ann Glendon iš Harvardo universiteto. Kaip teigė vienas pranešėjų, tyla yra tokia kurtinanti, kad galima kalbėti apie bendrininkavimą."

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis