Šis pašto ženklas išleidžiamas neatsitiktinai – Seimas 2020-uosius yra paskelbęs Šventojo Jono Pauliaus II metais, taip minint jo gimimo 100-ąsias metines ir atsimenant Šventojo Tėvo vizitą Lietuvoje 1993-aisiais. Šį pašto ženklą planuota išleisti gegužės mėnesį, prieš Šv.Jono Pauliaus II gimtadienį, tačiau paskelbus karantiną, išleidimo data buvo perkelta į spalio 16 dieną – šią dieną 1978 m. jis išrinktas popiežiumi.
Šv. Jonas Paulius II (tikrasis vardas – Karolis Jozefas Voityla) – 264-asis Katalikų bažnyčios vadovas. Jis buvo ne tik jauniausias iki tol išrinktas popiežius, bet taip pat pirmasis ne italų kilmės popiežius (gimė Vadovicuose, Lenkijoje) bei antras pagal pontifikavimo ilgumą – Katalikų bažnyčią jis valdė iki pat savo mirties, beveik 27 metus.
Labiausiai šį popiežių iš visų kitų išskiria meilė žmogui, tikėjimas jo kilnumu, paties popiežiaus atvirumas bei nuoširdumas. Pontifikavimo laikotarpiu Šv. Jonas Paulius II aplankė 129 valstybes, beatifikavo 1340 žmonių ir kanonizavo 483 šventuosius. Šis popiežius laikomas įtakingiausia 20 a. asmenybe, daug prisidėjusia prie komunistinės santvarkos žlugimo Europoje. 2011 m. Šv. Jonas Paulius II paskelbtas palaimintuoju.
Tai buvo pirmasis Lietuvą aplankęs popiežius, o jo vizitas 1993 m. suteikė didelę moralinę ir diplomatinę paramą šaliai, tik ką atgavusiai nepriklausomybę – šis vizitas sustiprino tautos dvasią ir vienybės siekį.
Pašto ženklą sukūrusi Ugnė Žilytė popiežių pašto ženkle norėjo pavaizduoti žmogišką, tokį, kokį jį atsimena daugelis pasaulio žmonių.
„Nesuklysiu sakydama, kad pašto ženklų, skirtų Šv. Jonui Pauliui II, yra išleista šimtais. Pastebėjusi, kad ženkluose dominuoja sudvasinto, maldoje panirusio, dažnai į tolį žvelgiančio popiežiaus atvaizdai, supratau, kad norėčiau Šv. Joną Paulių II pavaizduoti labiau žmogišką, galbūt netgi žemišką. Šv. Jonas Paulius II buvo mylimas tikinčiųjų dėl jo siekio sumažinti atotrūkį tarp bažnyčios ir žmogaus. Todėl ir portrete norėjosi perteikti jo šiltą, gyvą žvilgsnį: tarsi į mus žvelgtų ypatingas, tačiau realus, artimas žmogus,“ – sako dailininkė.
Norėdama pabrėžti popiežiaus asmenybę, U.Žilytė pasirinko kuklius būtent šiam popiežiui būdingus atributus – Jonas Paulius II, skirtingai nei kiti popiežiai, nešiojo paprastą auksinį žiedą su kryžiaus atvaizdu, tad kryžius bei žiedo forma, taip pat šio popiežiaus herbas, tapo svarbiomis pašto ženklo bei spaudo detalėmis, o pagrindiniu vizualiniu akcentu tapo Švč.Mergelės Marijos ikonografijai būdinga žydra „dangiškoji“ spalva ir subtili aureolė. Popiežiaus portretą U. Žilytė kūrė remdamasi mažiausiai penkiolika jo nuotraukų. Portretas nupieštas pastele ir anglimi.
Tai ne pirmas pašto ženklas Lietuvoje, išleistas popiežiui Jonui Pauliui II. 1993 metais, kai jis lankėsi Lietuvoje, buvo išleista 4 pašto ženklų serija.
Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8, spalio 16 d., penktadienį.
Per metus valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.