Iš Kinijos kilusio, o šiuo metu Prancūzijoje gyvenančio menininko Yan Pei-Mingo naujasis darbas tapo pagrindiniu parodos, pavadintos „Monos Lizos laidotuvės“ eksponatu. Parodą surengęs Luvro muziejus tokiu būdu tęsia savo sumanymą susieti senovės šedevrus su šiuolaikinių menininkų kūriniais.
Parodą sudarys penki paveikslai. Jos centre bus patalpintas milžiniškas Monos Lizos atvaizdas, o jai iš šonų kabės du paveikslai su paslaptingais pilkais beformiais debesimis ir kaukolėmis, sukurtomis pagal menininko galvos kompiuterinės tomografijos nuotraukas.
Tolimajame parodos gale kabės Yan Pei-Mingo mirusio tėvo portretas ir paties menininko autoportretas negyvėlio poza.
Yan Pei-Mingas sakė, kad šie paveikslai išreiškia Monos Lizos „pagerbimą ir laidotuves“, tačiau išsamiau šio teiginio nepaaiškino.
Šis kinų kilmės menininkas šiuolaikinio meno pasaulyje pagarsėjo darbais vaizduojančiais garsias XX amžiaus asmenybes, tarp jų Mao Zedongą ir Bruce'ą Lee.
Luvras yra labiausiai lankomas muziejus pasaulyje. 2008 metais jį aplankė 8,5 mln. žmonių, o daugelis jų specialiai atvyko pasižiūrėti L.da Vinci „Monos Lizos“.
Šis L.da Vinci šedevras suteikė įkvėpimo daugelio kitų menininkų darbams, kuriuose originalas neretai parodijuojamas. Dadaistas tapytojas Marcelis Duchampas Monai Lizai pridėjo ūsus ir barzdelę, o popmeno legenda Andy Warholas sukūrė šio paveikslo serigrafinį atvaizdą.
Tačiau L.da Vinci paveikslo įkvėptas darbas pirmą kartą bus eksponuojamas taip arti originalo. Paroda „Monos Lizos laidotuvės“ bus atidaryta ketvirtadienį ir veiks iki gegužės 18 dienos.