„Mamų mugės“ rengėjai rekomenduoja, jei tik įmanoma, apsipirkti važiuoti be vaikų – dėl pačių mažylių gerovės.
„Labai džiaugiamės, kad mugė taip sparčiai auga. Šį rudenį turime didesnes patalpas, daugiau dalyvių, daugiau daiktų ir, žinoma, kur kas daugiau pirkėjų.
Smarkiai padidėjusi komiso apimtis įpareigoja ir pačius tėvelius atsakingiau įvertinti, ar jie, atvykę į „Mamų mugę“ su vaikais, pajėgs tinkamai jais pasirūpinti: t.y. ar mažyliams nebus nuobodu, ar jie neišalks ir nepervargs. Raginu tėvelius verčiau palikti atžalas namuose – taip jiems bus saugiau, o jūs patys galėsite ramiau apsipirkti“, – sakė renginio organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė.
„Mamų mugės“ savanoriams jau teko ieškoti pasimetusių mažylių tėvų. Organizatoriai taip pat įspėja, kad palikti vaikus vienus automobilyje – ne išeitis.
Jei dėl objektyvių priežasčių tikrai nėra galimybių atvykti be vaikų, mugės rengėjai siūlo labai atsakingai įvertinti ir atsižvelgti į tokius dalykus, kaip vaiko amžius, jo dienos ritmas, judrumas.
„Mamų mugės“ savanoriams jau teko ieškoti pasimetusių mažylių tėvų. Organizatoriai taip pat įspėja, kad palikti vaikus vienus automobilyje – ne išeitis. Priklausomai nuo oro sąlygų, jie gali perkaisti arba sušalti. Atsibudę vieni jie gali labai išsigąsti ir pradėti verkti.
Vienas iš variantų – eiti į mugę kartu su draugėmis ir pasikeičiant prižiūrėti vaikus, kad šie nepasiklystų ir nenuobodžiautų.
„Kai lankiausi tokioje mugėje JAV, pačią pirmą mugės dieną, kai yra didžiausia spūstis, ten vaikai net neįleidžiami. Mamos į sezoninio apsipirkimo mugę žiūri kaip į atsakingą darbą, o ne pramogą.
Manau, kad tai logiška – per kelias valandas mama nuperka visko, ko reikės vaikams naujam sezonui, kol jie ramiai žaidžia namuose su aukle ar močiute. Taip sutaupoma laiko ir išvengiama nereikalingų emocijų“, – įsitikinusi J.Jauniškienė, kuri „Mamų mugės“ idėją į Lietuvą atvežė iš už Atlanto.