Geležies rūdos milijardierė G.Rinehart dėl šeimos patikos fondo, kuris, kaip pranešama, vertas 4 mlrd. Australijos dolerių, kontrolės teismuose kovoja su dviem iš keturių savo vaikų.
Tarp tų „neklusnių“ vaikų yra sūnus Johnas Hancockas, kuris minimą reikalavimą išdėstė dokumentuose, pateiktuose Naujojo Pietų Velso Aukščiausiajam teismui. Reikalavimas yra dalis ginčo dėl to fondo, kurį 1988 metais įsteigė G.Rinehart tėvas, velionis Langas Hancockas, paveldėtojais nurodęs keturis vaikaičius.
G.Rinehart, kurios turtas vertinamas 17 mlrd. dolerių, turėjo valdyti fondą, kuriam priklauso 23,4 proc. jos kompanijos „Hancock Prospecting“ akcijų, kol jauniausiam vaikui sueis 25-eri. Tai įvyko 2011 metais. Tačiau kelios dienos prieš tai ji pasakė, jog nori pakeisti išmokėjimo datą į 2068 metus, kad vaikams nereikėtų mokėti didžiulių mokesčių.
J.Hancocko, jo motinos ir jos patarėjo elektroniniai laiškai, kurie antradienį buvo perduoti teismui, rodo, kaip jis bandė konfidencialiai susitarti su G.Rinehart prieš tai, kai pretenzijos buvo perkeltos į teismą, rašė laikraštis „The Sydney Morning Herald“.
Tuose laiškuose J.Hancockas rašė, kad sutiktų atidėti fondo perdavimą už kažkokį metinį atlyginimą, ir kritikavo savo trijų seserų sugebėjimus susidoroti su iššūkiais.
„Abejoju, kad kitos merginos yra intelektualiai pajėgios perskaityti Pajamų mokesčio įstatymą, kuriame aiškiai apibrėžiama, kad kapitalo prieaugio mokestis šiomis aplinkybėmis yra ignoruojamas, nebent ... tai paaiškinčiau joms vaikų kalba“, – rašė jis motinai.
Vėliau J.Hancockas pareikalavo „15 mln. Australijos dolerių “atsiprašymo mokesčio„ tiesiogiai iš GHR (Ginos Hope Rinehart) už tai, kaip“ ji su juo elgėsi „pastaruosius 15 metų“.
Trys iš keturių G.Rinehart vaikų – Johnas, Bianca ir Hope – iš pradžių magnatę į teismą padavė dėl jos vadovavimo minimam fondui ir teigė, kad ji nevykdė savo, kaip patikos valdytojos, pareigų.
Antradienį Hope oficialiai atsisakė savo teisinių pretenzijų.