Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusios įmonės atstovai atskleidė, kad tarp jų klientų netrūksta ir įžymybių iš viso pasaulio, negana to, įmonė užsiima ir gyvūnų mumifikacija, – praneša „The Daily Mail“.
Šioje kompanijoje dešimtims įvairiausių gyvūnų rūšių, tokių kaip šunys, katės, povai ir netgi žiurkės, buvo atliktas tradicinis egiptiečių balzamavimo procesas.
Mumifikacijos procesas užtrunka maždaug 90 dienų. Procedūrą atliekantys specialistai iš pradžių išima visus žmogaus ar gyvūno organus ir juos išvalo, tuomet visas kūnas būna hidratuojamas daugiau kaip 70 dienų.
Kačių mumifikacija kainuoja 14 400 litų, šunų – 60 tūkst. litų. Na, o jeigu norėtumėte mumifikuoti žmogų, už tai sumokėtumėte mažiausiai 160 tūkst. litų.
Praėjus šiam laikotarpiui kūnas padengiamas lanolinu, vašku ir medvilnės sluoksniu, procesas užbaigiamas kūną uždengiant stiklo pluoštu. Užbaigus mumifikacijos procesą, kūnas patalpinamas plieniniame ar bronziniame karste.
„Senovės Egipte darytos mumijos atrodo nepaprastai sausos, taip yra dėl to, kad tuomet buvo manyta, jog mumifikacijos proceso metu žmogaus kūnas turėdavo būti visiškai išsausintas. Mes darome visiškai priešingai ir manome, kad geriausia yra kūną drėkinti, o ne sausinti jį. Būtent dėl to mūsų sukurtos žmonių ir gyvūnų mumijos net ir po tūkstančio metų atrodys nepaprastai gražiai ir natūraliai“, – pasakoja mumifikacijos paslaugas teikiančios įmonės „Summum“ atstovas Ronas Temu.
Vis dėlto šis procesas tikrai nėra pigus. Kačių mumifikacija kainuoja 3 600 svarų sterlingų (14 400 litų), šunų – 15 000 svarų sterlingų (60 tūkst. litų). Na, o jeigu norėtumėte mumifikuoti žmogų, už tai sumokėtumėte mažiausiai 40 tūkstančių svarų sterlingų (160 tūkst. litų).
„Daugelis mūsų klientų pageidauja, kad mumifikuotumėme jų gyvūnus, net ir tokius mažus padarėlius kaip žiurkės ar paukščiukai. Neretai klientai savo gyvūnėlių mumijas laiko savo namuose. Nuostabu tai, kad net ir mumifikuoti gyvūnai atrodo lyg būtų gyvi“, – tikina R.Temu.
Šiuo metu įmonė „Summum“ turi išties nemažai užsakymų ateičiai, kompanijos atstovai tikina, kad mumifikacija ateityje turėtų padėti klonuoti šiuolaikinius žmones.
Kodėl senovės egiptiečiai mumifikuodavo mirusiuosius?
Senovės Egipte buvo įprasta mirusius žmones mumifikuoti, tuomet buvo tikima, kad išsaugotas žmogaus kūnas padės jam išgyventi pomirtiniame pasaulyje.
Mumifikuojant, žmogaus kūnas būdavo iš pradžių nuplaunamas Nilo vandeniu ir vynu, tai buvo tarsi pomirtinio apvalymo simbolis. Vėliau būdavo išimami visi žmogaus organai, išskyrus širdį. Egiptiečiai tuo metu manė, kad širdis yra žmogaus kūno centras ir jos nevalia liesti.
Išėmus organus, į žmogaus kūną būdavo priberiama druskos, kad jis išdžiūtų, tai užtrukdavo maždaug 40 dienų. Praėjus šiam laikotarpiui kūnas vėl būdavo išvalomas ir patepamas aliejumi, kuris turėdavo išsaugoti odos elastingumą.
Vėliau organai ir visas kūnas būdavo suvyniojami į prabangų audeklą. Kai mumija būdavo užbaigta, ją egiptiečiai guldydavo į specialiai sukurtus sarkofagus.