Muziejines senienas jų kolekcionierius Šilutėje išparduoda dėl skolų

„Dvidešimt metų kaupiau šias senienas, kūriau privatų muziejų Šilutėje, o dabar – išparduodu. Turiu skolų, tad ir pastatą išnuomoju, o eksponuoti, tinkamai sandėliuoti šias kultūros paveldo vertybes trūksta vietos. Tad ir kviečiu užsukti pro vartus į kiemą visus jomis besidominčius, apžiūrėti ir išsirinkti bei įsigyti kas patinka“, - sako Šilutėje gyvenantis, centrinėje Tilžės gatvėje prie Vydūno skvero privatų namą su nemažu sklypu turintis verslininkas Aleksandras Dobrovas.
Muziejines senienas jų kolekcionierius Šilutėje išparduoda dėl skolų
Muziejines senienas jų kolekcionierius Šilutėje išparduoda dėl skolų / A.Aleksiejūnienės nuotr.
Temos: 2 Antikvaras Šilutė

Jis sako neatsigaunantis po ekonominės krizės,  todėl nusprendęs atsisakyti du dešimtmečius kauptos kolekcijos.

„Žinoma, būta ir didelių išlaidų, jų ieškant, važinėjant po apleistus kaimus ir perkant iš žmonių jiems nereikalingus senovinius rykus, indus,  įnagius... Kai ką žmonės yra ir patys atnešę bei pasiūlę įsigyti, bet tikrai ne visus  čia sukauptus senovinius daiktus“, – sako A.Dobrovas.

Prieš dešimt metų šis verslininkas buvo įsigijęs dvi  medines  šventųjų skulptūras, kurios buvo įtrauktos į valstybės saugomų kultūros vertybių registrą ir stovėjo Šilalės rajono paribyje. Tada A.Dobrovas sakė patikėjęs, jog skulptūras jam pasiūlė žmogus iš savo privačios valdos ir nupirko.

O jos, pasirodo, buvo vogtos. Šių eilučių autorė, 2003-iųjų pavasarį aprašiusi šią įžūlią vagystę ir skaudžią Šilalės sakralinio meno vertybių netektį ,  netrukus sulaukė šilutiškio  A.Dobrovo skambučio.

Verslininkas pasiūlė apžiūrėti neseniai įsigytas nežinomo dievdirbio  išdrožtas senovines skulptūras, kurios gali būti kaip tik tos, kurių Šilalės savivaldybės paminklotvarkininkė Aldona Gedvilienė ieško.

Nuojauta neapgavo – nedaug nukentėjusios statulos buvo pakliuvusios į šio supirkėjo rankas. Jis jas grąžino  Šilalės savivaldybės paminklotvarkininkei, o šių eilučių autorė susilaukė  nuoširdžios jos padėkos.

„Nesu nei aprašęs, nei katalogavęs savo privataus muziejaus turtų, kai kuriuos daiktus dar tektų išplauti, saugojimui paruošti, bet vis stinga  laiko. Tiems, kam įdomu, mielai aprodau, atskleidžiu naudotų įrankių paskirtį. Pavyzdžiui, štai ši apskrita metalinė dėžė – tai rankinis malūnas, skirtas gilėms smulkinti. Iš jų  Mažojoje Lietuvoje buvo verdama kava“, – sako kolekcininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai