Nauja istorikų versija: Šventasis Gralis laikomas Ispanijoje

Po tris metus trukusio tyrimo istorikai teigia, kad Šventasis Gralis yra Ispanijos Leono mieste esančioje Šv.Izidoriaus bazilikoje ir iki šiol buvo laikomas Kastilijos ir Leonos karalienės Urakos taure, rašoma tinklalapyje theapricity.com.
Tyrinėtojai teigia, kad Šventasis Gralis yra Ispanijos Leono mieste esančioje Šv.Izidoriaus bazilikoje
Tyrinėtojai teigia, kad Šventasis Gralis yra Ispanijos Leono mieste esančioje Šv.Izidoriaus bazilikoje / Nuotr. iš „Wikipedia“
Temos: 1 Ispanija

Šis tyrimas pradėtas, Egipte aptikus XIV amžiaus rankraščius, kuriuose pateikiama „lengvai įrodomų argumentų“, kad Šventasis Gralis yra minėtoje bazilikoje Leone, karalienės Sancha'os ir karaliaus Ferdinando I rūmų šventykloje; kaip tik pastarajam ši taurė buvo padovanota XI amžiuje.

Trečiadienį ispanų tyrėjai Margarita Torres ir Jose Miguelis Ortega Riveras paskelbė per spaudos konferenciją savo tyrimo detales ir gynė savo teiginį, kad Urakos karalienės taurė, laikoma Šv.Izidoriaus muziejuje Leone, slepia taurę, iš kurios gėręs Jėzus Kristus per Paskutinę vakarienę.

M.Torres ir J.M.Ortega Riveras savo tyrimus apžvelgė trečiadienį pristatytoje knygoje „Los reyes del Grial“ (Gralio karaliai).

Šie krikščionybės specialistai sakė, kad komunijai naudotoje viduramžių taurėje aptikti relikvijos fragmentai.

Pluoštas atrastų dokumentų ir Urakos taurė bei Kumrano tipo keramika, kuri buvo naudojama Palestinoje Jėzaus laikais, „moksliškai“ įrodo, kad „Jezuralės taurių meistrų manymu, Jėzaus naudotoji taurė yra Leone nuo XI amžiaus“.

Pasak M.Torres, Kristaus taurė yra tik „viršutinė Urakos taurės dalis“, kuri sudaryta iš dviejų „obuolio“ jungiamų keramikinių dalių. Ši taurė buvo pagaminta Urakos nurodymu, nes karalienė norėjo ją papuošti savo brangakmeniais.

Trejus metus vykusi studija buvo neviešinama „dėl radinio svarbos“. Ji prasidėjo nuo kito projekto – Šv.Izidoriaus bazilikoje esančių musulmoniškų objektų ištyrimo.

Istorikus nustebino daugybė egiptietiškų daiktų, paaukotų Ferdinantui I, žinomam kaip trijų religijų karaliui.

„Ferdinandas I buvo didis karalius, ir istorikų priimta, kad kitos Iberijos pusiasalio arabų karalystės siuntė jam dovanas. Mūsų dėmesį patraukė kai kurie daiktai iš Egipto, tarp jų sidabrinė skrynia, priskiriama galingos Fatimidų dinastijos kalifato viziriui, kurioje, kaip manoma, buvo atgabentas Šventasis Gralis“, – sakė M.Torres.

Mūsų dėmesį patraukė kai kurie daiktai iš Egipto, tarp jų sidabrinė skrynia, priskiriama galingos Fatimidų dinastijos kalifato viziriui, kurioje, kaip manoma, buvo atgabentas Šventasis Gralis

Dėl šios priežasties mokslininkų grupė į Egiptą pasiuntė dokumentų ekspertą, kuris vienoje bibliotekoje rado du originalius rankraščių ritinius. Juose rašoma apie Kristaus taurės kelionę po 400 metų, kai ji buvo išvežta iš Kristaus kapo bažnyčios Jeruzalėje, kur buvo iki to laiko saugoma.

Kristaus taurė į Ispaniją pateko XI amžiuje kaip dovana iš Egiptą valdžiusios Fatimidų dinastijos kalifo Denijos emyrui už tai, kad šis siuntė jam maistą, padėjusį išgyventi „didįjį marą“ jo kalifate.

Musulmonų emyras 1054 metais ją perdavė Leono karaliui Ferdinandui I, siekdamas užtikrinti taiką tarp šių dviejų karalysčių, rašoma rankraščiuose.

Vis tik BBC primena, kad pastaruoju metu vien Europos teritorijoje istorikai pranešė apie 200 rastų Gralių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai