1. Brėmeno muzikantai – komodos
Dizainerio Marcantonio Raimondi Malerba darbuose gausu gamtos objektų: lempų – bezdžionėlių, interjero akcentų magnetų – gėlių, stalelių iš medžio šakų. Prieš jūsų akis jo iš medžio faneros gaminami gyvūnai – komodos. Šmaikščios, bet funkcionalios gyvūnų figūros gali būti statomos atskirai arba vienos ant kitos. Svarbu paminėti, kad visi gyvūnai yra natūralaus dydžio, o jų kūno dalis galima užpildyti savininko daiktais. Norintys gali įsigyti natūralaus dydžio italų dizainerio gamintą baldą – karvę, baldą – kiaulę, baldą – žąsį ir sustatyti juos kaip Brėmeno muzikantus.
2. Aštuonkojo gniaužtai
Dizaineris Maximo Riera sukūrė riboto leidimo seriją kėdžių, imituojančių gyvūnus. Dizaineris teigia, kad taip norėjo atiduoti pagarbą mūsų planetoje gyvenančių gyvūnų įvairovei. Jo kolekcijoje yra kėdės, skirtos vabzdžiams, žinduoliams, reptilijoms, vandenynų gyviams. Kiekvienas krėslas gaminamas pagal individualų užsakymą. Baldui pagaminti reikia 480 rankų darbo valandų. Iš viso užsakymo tenka laukti nuo 9 iki 11 savaičių.
3. Poilsis po palme
Patogiame krėsle po palme atsikvėpti kviečia jau minėtas italų dizaineris Marcantonio Raimondi Malerba. Kaip jis pats vadina, šis interjero objektas tai „kasdieniškos džiunglės“ su svyrančiomis palmėmis ir lianomis. Mintis prie krėslo įtaisyti augalą jam atėjo norint į savo įprastą erdvę įlieti laukinės gamtos. Interjero skulptūra yra gaminama iš medžio rankomis ir gali būti montuojama prie bet kokio fotelio. Nuotraukoje dizaineris jį pritaisė prie bendrovės „Baxter“ gaminamo krėslo.
4. Šviečiantys paukščiai
Ar yra kas nors poetiškesnio ir elegantiškesnio nei paukšteliai, sutūpę ant medžio šakos ir giedančių gyvybės pilną dainelę? Apie tai galvojo ir įkvėpimo iš paukščių gyvenimo sėmėsi dizaineris Umut‘as Yamac‘as. Labiausiai jį žavėjo, kaip paukščiai nedidelio kontakto dėka grakščiai išsilaiko ant medžio šakos. Jo šviečiantys paukščiai – tai priminimas, kad laikas sustabdyti akimirką ir leisti sau pasimėgauti gamtos triumfu ir grožiu. Šie šviestuvai gaminami iš popieriaus, kamščio ir aukso spalva dengto plieno.
5. Stalas iš jūros gelmių
Šį bronzinį stalą-aštuonkojį skulptorius Isaac‘as Krauss‘as, gyvenantis JAV, gamino daugiau nei 1,5 tūkstančio valandų. Įspūdingasis stalas skulptūra sveria daugiau nei 225 kg. Patiko? Norėtumėte tokį įsigyti? Internete jis parduodamas už 100 tūkst. JAV dolerių.
6. Ausys kyšo
Tarp Stambulo ir Niujorko besiblaškanti dizainerė Merve Kahraman sukūrė šių kėdžių seriją ir ją pavadino „Hibridai“. Darbui ją įkvėpė pasakojimai apie mitinius herojus – pusiau žmones – pusiau gyvūnus. Tokie yra ir jos kurti kėdės bei gyvūno hibridai. Hibridu tampa ir kėdėje įsitaisęs žmogus iš už kurio galvos kyšo žaismingos kiškio ausys.
7. Knygos tarp šonkaulių
Šios nuotaikingos karvės pagamintos iš lazeriu išpjautų bei sudurtų medienos plokščių. Brazilų dizainerių Dennys Tormen‘o ir Glauco Bernardes‘o 2008 metais sukurtas baldas – tai konceptuali knygų lentyna. Jei susižavėjote šiuo baldu, savo interjerą pagyvinti galite fuksijų arba juodos spalvos talpiomis ir nenuobodžiomis lentynomis – karvėmis.
8. Šviesa iš medžio širdies
Olandijoje įsikūrusi „Floris Wubben“ studija pristatė originalų šviestuvą. Šis šviestuvas genialiai paprastas – jis pagamintas iš vienos storos lazdos, kuri iš apačios perskelta į tris dalis, iš jų suformuotas šviestuvo stovas. Šviestuvo gaubtą sudaro nuo dalies lazdos nurėžta ir susukta žievė. Jei savo namuose norite priartėti prie gamtos, įkomponuokite modernų, bet natūralų apšvietimą.
9. Pražydęs krėslas
O štai dizaineris Kenneth‘as Cobonpue sukūrė kėdę-žiedą, pražystantį kiekvieno panorėjusio namuose. Tokiu pačiu pavadinimu pakrikštytos plieninės kėdės konstrukciją paslepia ryškiomis klostėmis gulantis mikropluošto gobelenas, kuris ir sukuria esminį baldo vizualinį įspūdį. Kiekvieno žiedo medžiaginė dalis kruopščiai siuvama ir klostoma rankomis.
10. Jūros dvelksmas namuose
Dizaineris Marc‘as Fish‘as sako, kad nautilo kriauklę atkartojančio stalo vizija jam gimė išlaisvinus savo fantaziją ir pasitelkus naujųjų technologijų teikiamas galimybes. Stalo, kaip ir nautilo kriauklės, formos atkartoja spiralę, kuri remiasi aukso pjūvio principu. Pats baldas pagamintas iš 4 tūkstančių suspaustų faneros sluoksnių, o jo ilgis siekia 2 metrus.
11. Žalia žalia, kur dairais
Net ir giliausią žiemą jūsų namuose ar biure gali vešėti žalia žolė. Dizainerė Emily Wettstein sukūrė stalą, kurio gamybai naudojo graikinio riešutmedžio medieną ir plieno konstrukcijas. Žolei auginti skirta dalis yra sumontuota stalo apačioje. Jei stalą naudosite kaip valgomojo baldą, autorė siūlo į sodinimui skirtą takelį pasėti prieskoninių augalų.
12. Medžio lapas – kėdė
Prieš jus 2005-aisias metais sukurtas trijų dizainerių kūrinys, kuris taip ir pavadintas – „Lapas“. Šią liniją sudaro skirtingų formų kėdės bei gultai. Dizaineriai paprasta forma norėjo perteikti gamtoje sutinkamus medžių šakų ir lapų raštus. Anot jų „Lapas“ tai manifestas, kurio tikslas pabrėžti, kad kartu dera ir nostalgija, ir ateitis. Baldų paprastumas ir medžiagos leidžia juos naudoti tiek viduje, tiek lauke.
13. Šviesa stebi jus
Italų kilmės dizaineris Matteo Ugolini‘s savo kūryboje dažnai naudoja gamtos elementus. Jis įsitikinęs, kad privalu laikytis savo šaknų: nepamiršti praeities ir sugrįžti į gamtą, nuo kurios vis labiau tolstame. Prieš jus jo kūrinys – pelėdą imituojantis šviestuvas „Ti. Vedo“. Pasak autoriaus, šis šviestuvas tai ir šmaikštus požiūris į šviesą, kaip objektą: ne mes stebime šviesą, o šviesa spokso į mus.
14. Jūros mėlis namuose
Dizainerio Alexandre Chapelin‘o gaminami stalai „La Table“ yra įkvėpti Karibų pakrančių. Ryškias jūros skalaujamas pakrantes stalo viršutinėje dalyje jis suformavo derindamas marmurą ir dervą. Lyg iš atviruko užburiantis mėlis gali puikuotis kiekvieno namuose kaip funkcionalus kavos stalelis.
Kitą savaitę „Stumbro“ rubrikoje „110 gamtos atspaudų“ laukite dar vieno įkvepiančių istorijų rinkinio apie tai, kaip gamtos didybė, formos ir spalvos kūrybai pastūmėjo transporto priemonių išradėjus.