Neregių rankų magija: užčiuopia tai, ko matantys neregi

Verslumo Aurimui Papečkiui galėtų pavydėti ne vienas lietuvis – neregys vyras pradėjo verslą ir sukūrė darbo vietas dar keliolikai tokią pat negalią turinčių žmonių. Jis subūrė profesionalų masažuotojų komandą ir pakvietė juos dirbti duris atvėrusiame salone „Masažo miestas“. Regėjimo negalią turintys žmonės rankomis jaučia daugiau, nei regintys profesionalai. Šie masažuotojai – ne vienintelis netikėtumas, kuriuo savo klientus stebins salonas.
Kaklo masažas
Kaklo masažas / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 2 Masažas Aklumas

„Nematantys žmonės turi geriau išlavintą lytėjimo pojūtį, jie gali greičiau užčiuopti padidėjusį raumenų tonusą“, – sako salono įkūrėjas. Masažo salonas specializuojasi gydomųjų masažų srityje. Visi salone dirbantys masažuotojai turi atitinkamą išsilavinimą ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos išduotas licencijas, suteikiančias teisę atlikti gydomojo masažo procedūras.

„Mūsų pagrindinis tikslas – padėti savo lankytojui išvengti skausmo arba visiškai jį sumažinti“ - sakė salono įkūrėjas.

Gydomasis masažas gali būti atliekamas profilaktiškai, siekiant išvengti skausmų, arba gali sumažinti ar panaikinti jau esamus galvos, nugaros, sprando bei raumenų skausmus. Masažas puikiai tinka ir tiems, kuriuos kankina nemiga ir stresas. „Mūsų pagrindinis tikslas – padėti savo lankytojui išvengti skausmo arba visiškai jį sumažinti“ - sakė salono įkūrėjas.

„Aklas“ masažas, arba Kada tamsa mums naudinga?

A.Papečkys iš konkurentų nutarė išsiskirti ne tik socialine misija. Visų pirma šis masažo salonas išsiskirs spalvomis – jas salono interjerui parinko patys aklieji. Kaip?! Masažo salono vadovas atskleidžia – kai kurie neregiai gali skirti šaltus ir šiltus atspalvius. Kaip sekasi juos suderinti – įvertinti galės salono lankytojai. A.Papečkys kol kas atskleidžia tik tiek, jog interjeras yra jaukaus skandinaviško stiliaus ir kviečia lankytojus patiems jį apžiūrėti.

Antra naujovė – netrukus planuojama teikti atpalaiduojamąjį masažą su audiovizualine terapija. Kas tai? Klientui bus uždedamos ausinės ir jis galės pasirinkti – ar norėtų atsidurti miške, ar prie jūros, o gal – skrendančiame lėktuve. Tokį pojūtį kurs girdimi garsai, kuriuos salono įkūrėjas pats sukomponavo ir sumontavo, nes be verslo dar užsiima ir muzikos kūryba, prodiusavimu bei atlikimu.

„Galvojau, kas dar gali papildyti masažą, padaryti jį įdomesnį? Kaip sudominti ir pritraukti žmones? Be ausinių klientui planuojame uždengti ir akis: tačiau ne tam, kad parodytume, kaip gyvena aklas žmogus. Iš tiesų šiandieniniame gyvenime reklamos, visokie iššokantys klipai mus blaško. Net ir gulint ant masažo stalo akys gali „bėgioti“ po kabinetą, tada pašalinės mintys lenda į galvą. Kai akys uždengtos, žmogus maksimaliai atsipalaiduoja ir susikoncentruoja į save“, – paaiškino masažo salono įkūrėjas.

Vakarėlis įvyko anksčiau, nei pradėjo dirbti

„Susirasti darbą turint visišką regos negalią šiandieninėje darbo rinkoje – praktiškai neįmanoma. Todėl daugelis aklųjų mokosi masažo – tai yra jiems tinkama niša. Aš pats vaikystėje pasvajodavau būti gydytoju. Na, arba muzikantu. Tad šis salonas – jau kažkas panašaus į mano vaikystės svajones“, – šypsosi pašnekovas.

Dauguma darbdavių vertindami į darbo pokalbį atėjusį ir negalią turintį potencialų darbuotoją, svarsto, jog jis dirbs ne taip efektyviai. A.Papečkys su jais pasiginčytų. „Tarp neįgaliųjų taip pat yra ir puikiai dirbančių, ir tokių „prie tinginio“ – kaip ir visoje darbo rinkoje. Taigi reikia žiūrėti į žmogų, o ne kokią negalią jis turi“, – kalbėjo neregys. Nematančiam pašnekovui pavyko sėkmingai rasti darbą ir įsilieti į visiškai sveikų žmonių kolektyvą.

Kalbant apie visuomenės požiūrį, pašnekovas mano, jog žmonės yra pakankamai geranoriški neįgaliųjų atžvilgiu, tačiau dauguma jų nežino, kaip elgtis su akluoju.

„Žmonės laukia: „Kas gi dabar nutiks?“ O kaip nieko nenutinka, taip nenutinka. Mūsų tik judėjimas apribotas, bet protas juk veikia“, – sako pozityviai į iššūkius žvelgiantis pašnekovas.

Savo darbuotojams jis stengiasi sukurti kuo geresnes sąlygas. „Būkime atviri – į darbą eiti vis tiek yra velniava, – juokiasi A. Papečkys. – Keltis iš ryto, kažkur važiuoti… Todėl visuomet noriu kiek įmanoma palengvinti naštą savo darbuotojams ir padaryti taip, kad dirbti darbe būtų nors kiek smagu. Be to, kuo daugiau pas mus apsilankys klientų, tuo daugiau leisiu uždirbti savo kolektyvui.“

Tokiu būdu salono klientai ne tik pasimėgaus masažu, tačiau ir prisidės prie neįgaliųjų integracijos į visuomenę, jų gerovės. Šie žmonės taip pat siekia rasti įdomų darbą, kasdien bendrauti ir tobulėti.

Beje, įdomi detalė: neįgaliųjų kolektyvui iki „Masažo miesto“ salono atidarymo teko laukti gerą pusmetį, nes užsitęsė jo įrengimo darbai. Todėl vadovui neliko nieko kito, kaip tik suorganizuoti kolektyvo „susicementavimo“ išvyką.

„Negalėjom dirbti, tai nors pašventėm“, – kartu dėkodamas kolektyvui už kantrybę pasakoja A. Papečkys. Šiandien jam tenka dar viena užduotis – išmokyti kiekvieną visišką regos negalią turintį darbuotoją nueiti į darbą ir iš jo grįžti namo.

Masažai – per daug sėdintiems, sportininkams, vaikams bei nėščiosioms

„Masažo mieste“ daugiausia siūloma gydomųjų masažų. A.Papečkys sako, jog masažo reikia dviejų tipų žmonėms: tiems, kurie nejuda ir tiems, kurie juda per daug.

„Masažas dar vadinamas ir „tinginių sportu“. Tačiau tikriesiems sportininkams masažas padeda atstatyti raumenų tonusą. Tiesa, yra ir trečia grupė žmonių – tai psichologiškai išsisėmę, pavargę žmonės. Jiems procedūra veikia kaip atpalaiduojanti terapija“, – sakė pašnekovas.

Lietuvoje žmonės mažai juda ir itin dažnai miršta nuo įvairių širdies ligų. A.Papečkys sako, jog žmogus sutvertas judėti – o šiandien daugiausia laiko praleidžiame sėdėdami. Masažuojant galima pašalinti nugaros, kryžmens, sprando skausmus, pagerinti kraujotaką, limfos apytaką, sportininkams masažas padeda atsipalaiduoti po didelių krūvių bei greičiau atsistatyti po patirtų traumų.

Šiame salone masažai siūlomi ir vaikams bei nėščiosioms. Regos negalią turintys specialistai masažu padeda kūdikiams sustiprinti besiformuojančius raumenis, o ūgtelėjusiems vaikams – pataisyti bekrypstantį stuburą, kojų padėtį.

Tuo metu besilaukiančias moteris ypač pirmaisiais nėštumo mėnesiais kankina kryžmens srities skausmai – tuo metu jų dubens kaulai pradeda ruoštis gimdymui. Paskutiniais nėštumo mėnesiais dėl padidėjusio kūno svorio ima tinti kojos. Šiuos skausmus ir nemalonius pojūčius taip pat gali padėti sumažinti masažuotojų rankos.

Dirbantiems sėdimą arba stovimą darbą rekomenduojamas nugaros, pečių juostos ir specialiu aparatu atliekamas kompresinės terapijos masažas kojoms. Jaučiant įtampą pečių, kaklo srityse ar skausmą nugaros apačioje ar esant išsiplėtusioms kojų venoms, tiks visos išvardytos masažo rūšys.

Tiems, kurie kenčia nuo įtampos ir streso, kuriuos kankina nemiga, padidėjęs nervingumas rekomenduojamas atpalaiduojamasis masažas.

Be jau išvardytų masažo rūšių, salone teikiamas ir specialiu aparatu atliekamas anticeliulitinis masažas. Anticeliulitinis masažas yra tinkamas norint panaikinti keliamas celiulito problemas ir norint sumažinti kūno apimtis. Po šio masažo gražėja ir stangrėja oda, pagerėja kraujotaka ir limfotaka, iš organizmo šalinamos toksinės medžiagos.

Salono vieta – gerai apgalvotas sprendimas „Masažo miestas“ klientėms

„Įkurti masažo saloną buvo planuota ilgą laiką, tačiau masažo salonas buvo sukurtas tik dabar, nes ilgai ieškojome patogios vietos savo klientams. Kadangi mūsų pagrindinis klientas yra moteris, tai norėjom, kad atvažiavusi moteris nepatirtų streso dėl automobilio parkavimo, todėl salono vietą pasirinkome Ogmios miestas, prekybos centro „Parkas Outlet“ II aukšte“ - pasakojo salono įkūrėjas.

Jei salonas „Masažo miestas“ sulauks sėkmės Vilniuje, planuojama, jog analogiški salonai atvers duris ir kituose didžiuosiuose miestuose – Kaune ir Klaipėdoje. O kol kas atsipalaiduoti ir pasilepinti, o tuo pačiu ir žengti vieną mažą žingsnį tolerantiškesnės visuomenės link kviečiami visi vilniečiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai