Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nesimėgaujate maistu – rizikuojate nutukti

Kodėl vieni žmonės valgo pakankamai dažnai ir daug, tačiau išlieka liekni, o kiti, priešingai – suvartoja tą patį maisto kiekį ir išsipučia lyg „ant mielių“.
Hamburgeris
Hamburgeris / Photos.com

Mokslininkai teigia, jog dėl to kaltos mūsų smegenys. Jei žmogus nejaučia aistros ir malonumo maistui – jis greičiausiai ims storėti arba ilgainiui nutuks.

Kaip parodė tyrimai, liekni žmonės patiria daugiau malonumo valgydami riebų arba saldų maistą. Storuliams tokie patiekalai nesukelia jokio malonumo – tai tik eilinė proga prisikimšti.

Liekni žmonės patiria daugiau malonumo valgydami riebų arba saldų maistą. Storuliams tokie patiekalai nesukelia jokio malonumo – tai tik eilinė proga prisikimšti.Dvi grupės moterų ilgą laiką gėrė tuos pačius riebius ir saldžius pieno kokteilius. Storulės žvelgė į stiklinę su pieno gėrimu kaip į paprastą kasdienį maistą ir išmaukdavo jį be jokio malonumo. Tuo tarpu lieknosios mėgaudavosi kiekvienu gurkšniu, nes saldėsiai ir riebalai pagerina maisto skonį.

Abiejų tiriamųjų grupių dienos kalorijų norma buvo tokia pati. Ilgainiui putlios moterys, kurios nejautė malonumo maistui, truputį priaugo svorio. Lieknų moterų, kurios gėrė kokteilius su malonumu, svoris išliko nepakitęs, rašo „The Independent“.

Smegenų aktyvumo centrai, kurie yra atsakingi už sotumo jausmą, nėra suaktyvinami, jei žmogus nejaučia malonumo valgydamas. Kai maistas į organizmą patenka su malonumu, smegenys reaguoja į tai kaip į pozityvų dalyką ir fermentai, skaidantys suvartotą maistą, yra išskiriami daug efektyviau.

Visiškai toks pat procesas vyksta tuomet kai žmogus valgo jam nepatinkantį arba beskonį maistą. Smegenys nėra aktyvios, nes žmogus nejaučia pasitenkinimo. Sutrinka ir medžiagų pasisavinimas organizme bei medžiagų apykaitos procesai.

Daug protingiau ir lengviau atsikratyti nereikalingų kilogramų bei išlaikyti pastovų svorį – mėgautis maistu. Žmonės gali apgauti savo smegenis ir taip kontroliuoti kūno masę.

Dėl šios priežasties negalima versti vaikų valgyti, jei šie nenori kokio nors maisto produkto arba sako, jog nėra alkani. Tie vaikai, kurie vaikystėje buvo verčiami valgyti tai, ko nenorėjo, suaugę turėjo problemų su viršsvoriu, nes smegenų aktyvumo centrai, atsakingi už pasisotinimą bei fermentų išskyrimą skrandyje, neveikė taip gerai, kaip tų žmonių, kurie vaikystėje galėjo laisvai rinktis ką, kiek ir kada valgyti.

Tiesa, mokslininkai teigia, jog žmonės neturėtų nerimauti dėl to, jei jie vaikystėje buvo verčiami valgyti ir dabar turi viršsvorio. Nurimti turėtų ir tie, kurie nejaučia malonumo valgydami. Savo organizmą tinkamai reaguoti galima išmokyti. Tereikia prisiversti nepersivalgyti, valgyti lėtai ir pabandyti mėgautis tuo, kas dedama į burną.

Skaičiuojant kalorijas galima kontroliuoti kūno svorį, tačiau tam reikia nemenkų valios pastangų bei artimųjų paramos. Smegenys visą laiką siųs signalus apie organizmo poreikį maistui, taigi dietų laikymasis taps kančia.

Daug protingiau ir lengviau atsikratyti nereikalingų kilogramų bei išlaikyti pastovų svorį – mėgautis maistu. Žmonės gali apgauti savo smegenis ir taip kontroliuoti kūno masę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs