Norvegijos premjero Jenso Stoltenbergo vairuojamame taksi automobilyje kai kuriems keleiviams buvo sumokėta

Norvegijoje didelį atgarsį sukėlė politinės reklamos vaizdo įrašas, kuriame Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas matomas vairuojantis taksi automobilį, kad išgirstų, kas labiausiai rūpi rinkėjams, tačiau jo partija pirmadienį pripažino, kad kai kuriems jo keleiviams buvo sumokėta.
Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas pusdienį dirbo taksi vairuotoju.
Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas pusdienį dirbo taksi vairuotoju. / Kadras iš Youtube.com

Likus mėnesiui iki Norvegijos parlamento rinkimų, kuriuos premjero Jenso Stoltenbergo centro kairioji koalicija veikiausiai pralaimės, sekmadienį buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame vyriausybės vadovas matomas vilkintis taksisto uniformą ir užsidėjęs akinius nuo saulės bei vežiojantis keleivius po Oslą.

Šis vaizdo įrašas greitai sulaukė daugelio komentarų socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

J.Stoltenbergas, kurio koalicija valdo nuo 2005 metų, to įrašo pradžioje paaiškino norintis pabūti arčiau rinkėjų ir įsiklausyti, dėl ko jie labiausiai nerimauja.

Tačiau pirmadienį bulvarinis dienraštis „Verdens Gang“ (VG) atskleidė, jog penki iš 14 keleivių, kurie buvo filmuojami automobilio salone įrengtomis slaptomis kameromis, iš tiesų buvo specialiai atrinkti.

„Jie yra penki eiliniai žmonės, kurių paklausėme, ar norėtų dalyvauti Darbo partijos vaizdo klipe ir kurie nežinojo nieko daugiau – išskyrus tai, kad juos pasiims taksi, – aiškino partijos atstovė spaudai Pia Gulbrandsen. – Jų spontaniška reakcija buvo tikra, kai jie suprasdavo, jog vairuotojas yra premjeras.“

Kiekvienam iš penkių keleivių buvo sumokėta po 500 kronų (221 litą), o šie pinigai buvo „kaip padėka“, nurodė Darbo partija.

Be to, nei vienam iš keleivių nereikėjo susimokėti už važiavimą, kadangi J.Stoltenbergas neturi taksisto licencijos.

Tą vaizdo įrašą sukūrusios viešųjų ryšių bendrovės savininkas Kjetilas Try, kuris yra premjero draugas, sakė VG, kad buvo būtina pakviesti dalyvių šiam projektui, siekiant, kad keleivių būtų reikiamu metu ir kad jie atstovautų rinkėjų įvairovę.

Daugelis tą vaizdo įrašą vertino teigiamai, atkreipdami dėmesį į jo humoristinius aspektus, nors keli komentatoriai pažymėjo, kad jame daugiau buvo susitelkta į keleivių patirtą nuostabą, o ne į problemas, kuriomis esą siekė pasidomėti premjeras.

Neseniai atliktos apklausos rodo, jog J.Stoltenbergas pagal populiarumą smarkiai atsilieka nuo dešiniosios stovyklos prieš rugsėjo 9 dieną vyksiančius rinkimus, o minėto vaizdo įrašo sėkmė veikiausiai nepadės iš esmės pakeisti padėties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai