Pamirškite vaikščiojimą per miegus – dabar žmonės miegodami sugeba parašyti ir trumpąsias žinutes

Šiame technologijų amžiuje daugelis žmonių jau nebeįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono – dieną jie juo visuomet tikrinasi elektroninį paštą, naršo internete ar tiesiog siuntinėja žinutes draugams. Vis dėlto yra žmonių, kurie išmaniojo telefono iš rankų nepaleidžia net ir miegodami, praneša „The Dailymail“.
Mergina laikanti išmanųjį telefoną
Mergina laikanti išmanųjį telefoną / Fotolia nuotr.

Miego ekspertas Joshas Werberis atskleidė, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurie savo telefonu naudojasi net miegodami – jie rašo trumpąsias žinutes ir kitą dieną neatsimena to darę.

J.Werberio teigimu, žinučių rašymas miegant gali ne tik turėti nelabai malonių pasekmių, bet ir pakenkti sveikatai, kadangi taip žmonės naktį neišsimiega.

23-ejų Megan JAV televizijos kanalui CBS2 prisipažino, kad miegodama ji gan dažnai parašo trumpąsias žinutes savo draugams ar šeimos nariams ir ryte to visiškai neprisimena: „Savo telefono įkroviklį aš laikau prie pat lovos, tad kartais naktimis aš pakylu iš lovos, pasiimu telefoną ir rašau žinutes, o rytais to visiškai neprisimenu“.

Mergina pasakojo, kad trumpąsias žinutes, kuriose dažniausiai tebūna padriki žodžiai, ji reguliariai išsiunčia maždaug 3 ir 4 val. nakties ir pamato, kad tai padarė, tik pabudusi ryte ir pasiėmusi telefoną į rankas.

Anot miego eksperto J.Werberio, žmonės, kurie rašo žinutes miegodami, naktimis gerai neišsimiega, o tai gali pakenkti jų smegenų funkcijoms.

Televizijos kanalui CBS2 apie savo pomėgį rašyti žinutes naktimis pasakojo ir Laura Hogya. Moteris tikino, rytais prabundanti tiesiog pervargusi ir visiškai neišsimiegojusi.

L.Hogya pasakojo, kad dažniausiai ji prabunda vidury nakties, jog nueitų atsigerti vandens ar į tualetą, o vėliau pasiima telefoną ir pati to nesuprasdama rašo trumpąsias žinutes. Kitaip nei Megan, L.Hogyos žinutės nėra beprasmės, dažniausiai ji atsako klientams darbiniais reikalais.

Patardamas žmonėms, kurie naktimis turi polinkį rašyti trumpąsias žinutes, miego ekspertas siūlo prieš einant miegoti telefoną pasidėti kuo toliau nuo savo lovos ar netgi nesinešti jo į miegamąjį. Miego eksperto tikinimu, geriausia visus įrenginius išjungti likus bent valandai iki miego, kad geras nakties poilsis būtų garantuotas.

Trumpųjų žinučių rašymas miego metu kol kas dar nėra ištirtas, tačiau 2008 metais buvo atliktas panašaus fenomeno tyrimas – elektroninių laiškų rašymas miegant. „Toledo“ universiteto mokslininkai tuomet stebėjo 44-erių moterį, kuri miegodama rašydavo elektroninius laiškus ir kitą rytą to visiškai neprisimindavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai