Paruoškite savo automobilį pavasariui

Druskos, purvas ir drėgmė – didžiausias jūsų automobilio priešas žiemą, kuris ir toliau grauš transporto priemonę, jei tinkamai ja nepasirūpinsite. Taigi, pagaliau atėjus tikram pavasariui, pats metas paruošti automobilį naujam sezonui. Dalinamės naudingais patarimais, ką privalo padaryti kiekvienas vairuotojas, norintis, kad automobilis ir toliau sėkmingai tarnautų.
Automobilis
Automobilis / 123RF.com nuotr.

Pakeiskite padangas

Nors kelių eismo taisyklės ir nedraudžia vasarą važinėti žieminėmis padangomis, tačiau geriau to nedaryti, nes nukenčia vairavimo komfortas ir saugumas. Šiltuoju metų lauku vasarinės padangos garantuoja geresnį sukibimą su keliu ir važiuojant posūkiuose, ir stabdant (ypač netikėtai), ir ant sausos, ir ant šlapios kelio dangos. Tuo tarpu žieminės padangos vasarą mažiau stabilesnės, automobilį sunkiau kontroliuoti, išauga sueikvojamo kuro sąnaudos. O ką jau kalbėti, kad vasarą žieminės padangos labai greitai dėvisi, todėl manantys, kad pavyks sutaupyti nekeičiant padangų ištisus metus, labai klysta.

Kita vertus, didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai teigia, kad vairuotojai jau dabar skuba įsigyti naujas vasarines padangas, nes nori spėti automobilio „apavą“ pasikeiti iki tol, kol prie autoservisų nusidrieks milžiniškos eilės. Visgi, nereiktų apsigauti, nes rytais dar būna šalnos, ant kelio susidaro plonas ledo sluoksnis, todėl vasarinės padangos tokiame kelyje nėra labai patikimos. Taigi, kada keisti padangas? Oficialiai su vasarinėmis padangomis galima važinėti nuo balandžio 1 dienos, tačiau vertėtų sekti orų prognozes, nes lietuviškas pavasaris mėgsta iškrėsti nemalonių staigmenų.

Langų plovimo skysčio bakelį pripildykite vasarinio skysčio

Tikriausiai sunkiai rastumėme automobilį, kuriame po žiemos nebūtų užsilikusio šaltajam metų laikui skirto langų valymo skysčio, tačiau pavasarį ir vasarą reiktų naudoti skystį, kuris yra skirtas būtent šiam metų laikui. Vasariniai langų plovimo skysčiai turi papildomų plovimo priedų, kurie nuo priekinio automobilio lango geriau pašalina vabzdžių liekanas bei kitus lipnius nešvarumus, pavyzdžiui, liepų ar kitų medžių sakus. Vasarinio langų valymo skysčio galima įpilti net ir tuo atveju, jei žieminis yra dar nepasibaigęs. Sumaišius dviejų rūšių skysčius tikrai nieko blogo nenutiks.

Nuplaukite automobilį ir išvalykite jo saloną

Po žiemos būtina labai kruopščiai nuplauti automobilį - ir ne todėl, kad su švaria transporto priemone maloniau riedėti miesto gatvėmis, tiesiog ant automobilio likę druskų likučiai, gavę šilto pavasarinio lietaus, gali pradėti graužti automobilį. Tiesa, nepamirškite pasirūpinti ir automobilio dugno bei važiuoklės švara.

Išvalyti automobilio saloną reiktų lygiai dėl to pačios priežasties – kad transporto priemonės salono viduje neliktų prisikaupusių druskų. Jei pavasarį įsėsite į automobilį su šlapiais batais, o ant kilimėlių po žiemos bus likusių druskų, labai tikėtina, kad druskos pradės „doroti“ automobilį iš vidaus ir kėbulo apačia greitai prarūdys.

Patikrinkite tepalų lygį

Norint, kad automobilis sėkmingai tarnautų, tepalų lygį būtina tikrinti periodiškai, pavyzdžiui, nuvažiavus 10 tūkstančių kilometrų, priešingu atveju, automobilio variklis, liaudiškai tariant, gali užkalti. Transporto priemonės patikra po žiemos taip pat neturėtų praeiti be tepalų lygio patikrinimo. Jei tepalų trūksta, reikia kuo greičiau tą trūkumą pašalinti. Tiesa, kartais kyla klausimas, ar galima maišyti įvairių gamintojų tepalus, ar chemiškai nesureaguos sintetiniai tepalai sumaišyti su mineraliniais?

Visi didelių kompanijų gaminami tepalai yra tikrinami specialiais bandymais, jų tarpe yra ir tepalų maišomumo testas. Aukščiausio, pavyzdžiui, API SL/CF, ar žemesnio, pavyzdžiui, API SJ/CF, lygio standartus atitinkančius tepalus sumaišyti galima. Žinoma, kartais būna tokių situacijų, kai nežinoma, kokie tepalai yra variklyje, arba kyla įtarimų, kad neseniai įsigytame automobilyje buvo naudojami agresyvūs priedai, suteikiantys trumpalaikį efektą pavyzdžiui, išmetamųjų dujų kiekiui sumažinti. Tokiu atveju maišyti tepalų negalima, juos būtina visiškai pakeisti. Taip pat svarbu atminti, kad tepalų lygį reikia tikrinti, kai automobilio variklis yra šaltas.

Nuplauti arba pakeisti valytuvus

Žiemą ant gatvių ir kelių barstoma druska ir smėlis labai dažnai pažeidžia automobilio valytuvų gumas. Atkreipkite dėmesį ar valytuvai vis dar efektyviai valo langus. Net ir tuo atveju, jei viskas gerai, vertėtų nuvalyti valytuvų gumas, tai padaryti labai paprasta – ant švelnios šluostės užpilkite šiek tiek langų plovimo skysčio ir kruopščiai jas nuvalykite. Net ir nuvalius valytuvo gumas, valytuvai ant automobilio stiklo palieka šlapių žymių? Tai reiškia, kad atėjo laikas pakeisti valytuvų šluoteles, kurių nebrangiai galite įsigyti bet kurioje auto dalių parduotuvėje arba elektroninėje parduotuvėje, pavyzdžiui, Pigu.lt.

Patikrinkite oro kondicionierių

Nelaukite, kol prasidės vasaros karščiai ir įsitikinkite, kad veikia jūsų automobilio kondicionierius. Gali būti, kad jį reikės papildyti. Padarykite tai kuo greičiau, kad vėliau pavyktų išvengti eilių ir sutaupyti laiko. Jei papildytas kondicionierius nešaldo, tikriausiai prietaisas sugedo. Kondicionierių gedimų būna pačių įvairiausių, pradedant sistemoje atsiradusiais kamščiais ir baigiant tuo, kad gali tekti keisti kondicionieriaus siurblį. O tai ne vasarinės padangos ar nauji valytuvai, be mechanikų pagalbos neišsiversite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų