Kaip rašoma Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC tinklalapyje, devyni nauji varpai, nulieti Normandijoje ir Nyderlanduose, buvo įkelti į gotikinės Paryžiaus katedros varpinę praeitą mėnesį.
Pastaraisiais dešimtmečiais per mišias ir krikščionių šventes iš garsiausios Prancūzijos katedros sklisdavo varpų skambėjimas, kurį jautrios klausos žmonės vadino nedarniausiu Europoje, pastebėjo JAV dienraštis „The Washinton Post“.
Tačiau dabar tie varpai buvo pakeisti nauju rinkiniu, kurie pirmąkart suskambės Verbų sekmadienį, minint šios katedros statybos pradžios 850 metų sukaktį.
Devynių naujų varpų, sveriančių iš viso 23 tonas, garsas turėtų būti panašus į originalių Dievo Motinos katedros varpų, kurie buvo sunaikinti per Prancūzijos revoliuciją.
„Šio projekto idėja buvo atkurti varpų rinkinį, kad jis būtų toks pat puikus, kaip egzistavęs iki revoliucijos“, – sakė Normandijoje veikiančios varpų liejyklos „Cornille Havard“, nuliejusios aštuonis mažesnius naujuosius varpus, vadovas Paulis Bergamo.
„Ne atkurti senojo stiliaus, o (pagaminti) XXI amžiaus varpų rinkinį“, – aiškino jis.
Didžiausias iš naujųjų varpų „Marie“ buvo nulietas Nyderlanduose.
Iki mūsų dienų išliko tik vienas iš dešimties originalių Paryžiaus katedros varpų. 13 tonų sveriantis varpas „Emmanuel“, įkeltas į varpinę 1686 metais, yra didžiausias iš jų visų. Jis skambėdavo per karūnavimo ceremonijas ir pažymėjo abiejų pasaulinių karų pabaigą.
XIX amžiuje katedra įgijo keturis kitus varpus, kurie, kaip buvo pašaipiai kalbama, tikrai būtų galėję apkurtinti kuprių Kvazimodą – Victoro Hugo garsiojo romano „Paryžiaus katedra“ (Notre-Dame de Paris) personažą.