Beje, kalbantis su Regeri pastarasis nešykštėjo ir patarimų lietuviams, kurie galbūt išdrįs išbandyti savo jėgas šiemet. Tam, kad iškovotų galimybę savo meistriškumą parodyti visam pasauliui, barmenai turės įveikti ne tik kitus Lietuvos čempionato dalyvius, tačiau ir kolegas iš kitų dviejų Baltijos šalių.
– Regeri, papasakok šiek tiek apie save. Kodėl nusprendei tapti barmenu ir savo gyvenimą susieti būtent su šia profesija?
– Istorijos pradžia ganėtinai įprasta – baigęs mokyklą išvykau studijuoti į užsienį. Jei tiksliau, į Didžiąją Britaniją. Studijos kainuoja, o pinigai nesimėto, tad teko įsidarbinti pagalbiniu baro darbuotoju vietiniame klube, o vėliau – ir kokteilių bare. Iš pačių pradžių, tiesą pasakius, nieko daugiau nedariau tik rinkau taures. Tačiau nepaisant to – niekada nepraleisdavau progos pasmalsauti, kas vyksta už baro. Gana greitai tokiu būdu išmokau pagrindinių klasikinių kokteilių receptūrų, gamybos specifikos ir dar daug vietinių barmenų gudrybių. Viso to įkvėptas – grįžau atgal namo į Estiją ir iš karto nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą populiariam Tartu restoranui „Meat Market Steak and Cocktail“. Tai buvo pirmoji vieta mieste, kuri turėjo profesionalų kokteilių meniu.
Nuo pat pirmųjų dienų baro vadovybė mane siuntė į įvairius mokymus, pradėjau dalyvauti ir įvairiose varžybose. 2015-aisiais laimėjau pirmąjį „Bacardi Legacy“ apdovanojimą ir gavau teisę atstovauti Estiją Sinėjuje. Tais pačiais metais pagaliau buvo paskelbta ir apie „World Class“ čempionato atėjimą į Estiją, todėl net nedvejojau, jog privalau dalyvauti. Beje, 2015 m. Tartu duris atvėrė ir „Meat Market Cocktail“ baras, kuris jau buvo dedikuotas visiškai tik kokteiliams. Iki šiol jame ir dirbu!
– „World Class“ čempionatas – įspūdingas nuotykis. Estija buvo pirmoji, kuri iš tirjų Baltijos šalių gavo progą būti įtraukta į tokio lygio čempionato žemėlapį. Kokios esminės priežastys tave suviliojo dalyvauti?
– Aš iš tiesų labai mėgstu varžytis. Kelios varžybos, organizuotos skirtingų prekinių ženklų, man parodė, kad dalyvavimas tokio tipo renginiuose iš tiesų gali gerokai praplėsti akiratį ir suteikti galimybę atsidurti įvairiose pasaulio vietose. Tad užsimaniau išbandyti kažką naujo ir gerokai patobulinti savo kokteilių gamybos įgūdžius. „World Class“ čempionatas ir jo organizuotos „Masterclass“ dirbtuvės į Estiją atgabeno tokias žinias ir patirtį, apie kurią niekas iki šiol nebuvo girdėję.
– Prisimink savo pirmąsias pergales. Kaip tuomet jauteisi? Kokius įspūdžius tau paliko Estijos „World Class“ etapas?
– Be abejonės, jausmas iki šiol yra velniškai geras! Tai buvo tikrų tikriausia kova. Pristačius TOP 10 barmenų, kurie pateko į regiono finalą, mes teturėjome 14 dienų sukurti ir pasiruošti 4 skirtingas kokteilių idėjas. Po šio etapo mūsų liko tik trys. Ir čia prasidėjo tikra velniava, kadangi dalyvavome spontaniškame „Bullet Speedround Challenge“ – čia greitis ir nuovoka yra svarbiausi. Aš jums sakau, tai buvo beprotiškai intensyvu! Pergalę išplėšiau vos per plauką.
– Šiandien, žvelgdamas į visą įspūdingą savo „World Class“ kelionę, ar galėtum mums išskirti svarbiausias savybes, kurios yra neįkainuojamos tokio tipo čempionate?
– Šiame čempionate karaliauja vienas svarbiausias dalykas – svetingumas! Kokį įspūdį padarysi, kaip sugebėsi priversti pasijausti svečius ir teisėjus, koks yra tavo stebinantis elementas, kas tu esi kaip asmenybė, kokį vaidmenį atlieki būdamas už baro, į kokią kelionę gali pasikviesti savo svečią ir, galiausiai, kuo gi tu skiriesi nuo kitų barmenų. Tai neabejotinai yra geriausias egzaminas, kokį tik gali patirti barmenas!
– Kaip atrodė „World Class“ finalas Majamyje? Ar daug patirties parsivežei su savimi namo?
– Labai nustebino galybė renginių, kuriuose visi bendrauja ir dalinasi patirtimi. Juk ten susirenka per penkiasdešimt geriausių barmenų pasaulyje, tad neabejotinai yra kuo pasidalinti. Apima geras jausmas kai suvoki, jog aplink visi tave supranta, jog yra įveikę panašų kelią. Tai tikras draugystės ir bendrumo jausmas, kuris įkvepia.
Visas finalinis etapas buvo beprotiškai įtemptas, bet be to, jis buvo stebėtinai sklandžiai suorganizuotas. Visa logistika, priemonės, menkiausios detalės. Nuo pirmo žingsnio išlipus iš lėktuvo, iki akimirkos, kai grįžau į lėktuvą – jaučiausi kaip šeimos, kuriai esu ypatingai svarbus, narys.
– Kas keičiasi barmeno gyvenime tapus geriausiu šalyje?
– Iki šios dienos aš tikrai nevadinu savęs „geriausiu barmenu Estijoje“. Sutarkime, kad esu vienas iš geriausių (šypsosi). Šiandien aš esu beprotiškai įkvėptas didelių idėjų ir nekantrauju jas realizuoti savo bare Tartu – „Meat Market Cocktail“. Tikiuosi parodyti kažką tokio, ko Estija dar nematė.
– Kaip manai, kokios tendencijos netrukus taps madingos kokteilių pasaulyje? Kuo išsiskirs 2017-ieji?
– Man susidarė įspūdis, kad viskas grįžta prie ištakų. Iš naujo atrandamas mus supantis pasaulis, senosios technologijos ir vėl tampa madingos, vis dažniau atsižvelgiama į sezoninius ingridientus ir jų galiojimą. Panašu, kad industrija ir vėl nori sugrąžinti tikruosius dalykus į kokteilių sudėti, galbūt, net ne vien į kokteilius, bet ir į bendrą svetingumo industriją iš esmės. Čia itin svarbu išlikti įvairialypiam, originaliam bei pristatyti save unikaliausiu įmanomu būdu.
– Kaip galėtum keliais žodžiais apibūdinti priežastis, kodėl tavo Lietuvos kolegos privalo išbandyti savo jėgas ir dalyvauti „World Class“ Lietuva čempionate?
– Jei atvirai, tai asmeniškai man dvylika mėnesiu kartu su „World Class“ suteikė daugiau nei visi 5 metai darbo už baro. Čia beprotiškai daug spaudimo ir įtampos, kiekviena diena tave išmuša iš komforto zonos. Bet tik taip tu gali atskleisti savo tikrąjį potencialą. Ir ne tik kitų akyse, bet, pirmiausia, prieš save.
Neabejoju, kad kai kuriems iš jūsų dalyvavimas tokio tipo varžybose – gali iš esmės pakeisti gyvenimą. Tai įspūdinga galimybė ir jei ja pasinaudosite, gali būti taip, kad jau po pusmečio atsidursite pasaulinio etapo finaluose – o čia jau vyks rimčiausi reikalai. Sėkmės visiems, kurie išdrįs mesti iššūkį sau. Ir prisiminkite, tikriausiai, dažniausiai kartojamą klišinę frazę, kuri šiuo atveju labai svarbi: „Svarbiausia išlikti savimi!“.