19 narių vertinimo komisija prestižinį apdovanojimą skyrė šiai įstringančiai nuotraukai, kurioje Afrikos migrantai, vykstantys ieškoti geresnio gyvenimo Europoje, yra įamžinti iškėlę aukštyn mobiliuosius telefonus, kad galėtų pagauti signalą ir paskambinti namo.
Apdovanojimų laureatai buvo paskelbti per spaudos konferenciją Amsterdame, kur įsikūrusi „World Press Photo“.
Tai nuotrauka, susijusi su tokia daugybe kitų istorijų, – ji skatina diskusijas apie technologijas, globalizaciją, migraciją, skurdą, neviltį, susvetimėjimą, žmoniškumą.
„Tai nuotrauka, susijusi su tokia daugybe kitų istorijų, – ji skatina diskusijas apie technologijas, globalizaciją, migraciją, skurdą, neviltį, susvetimėjimą, žmoniškumą“, – sakė vertinimo komisijos narė Jillian Edelstein.
Kita komisijos narė Susan Linfield (Sjuzan Linfild) sakė: „Tokioje daugybėje migrantų nuotraukų jie vaizduojami kaip netvarkingi ir keliantys graudulį, ... bet ši nuotrauka yra ne tiek romantiška, kiek ori“.
J.Stanmeyeris AFP telefonu sakė, kad jaučiasi pagerbtas.
„Ši nuotrauka poetiška, ji artima mums visiems. Tai tik žmonės, bandantys paskambinti artimiesiems. Ten galėtumėt būti jūs, ten galėčiau būti aš, ten galėtų būti bet kuris iš mūsų“, – sakė jis.
Šis JAV gyvenantis agentūros VII fotografas, kuris apdovanojimą jam pelniusią nuotrauką padarė žurnalui „National Geographic“, didžiausią dėmesį skiria „socialinei neteisybei, pasaulinio skurdo naikinimui, žmogaus teisėms“, sakoma jo interneto svetainėje.
Vertinimo komisija iš fotografijos profesionalų, kuriai vadovavo foto agentūros VII įkūrėjas Gary Knightas (Garis Naitas), pastarąsias dvi savaites Amsterdame vertino nuotraukas.
5 754 fotografai iš 132 valstybių pateikė beveik 100 tūkst. nuotraukų ir buvo vertinami anonimiškai, paskelbė organizatoriai.
Pagrindinis laureatas J.Stanmeyeris per ceremoniją, kuri Amsterdame įvyks balandžio mėnesį, gaus 10 tūkst. eurų prizą ir fotokamerą.