Popiežius Pranciškus nežiūri televizoriaus, mėgsta pogulį ir verkia dėl vaikų kančių

Popiežius Pranciškus teigia, kad nori būti prisimenamas kaip „geras žmogus, kuris bandė daryti gera. Aš negaliu norėti, ko nors daugiau.“ Komentarai apie savo popiežišką gyvenimą ir situacijas, kurios jį jaudina iki ašarų, yra paskelbtos interviu, kurį pontifikas davė gegužės pabaigoje, Argentinos laikraščiui „La Voz del Pueblo“.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Popiežius Pranciškus pabrėžė, kad jis niekada nesvajojo būti popiežiumi, prezidentu arba armijos generolu. „Kai kurie žmonės turi tokias svajones. Tačiau ne aš.“

Vis dėlto, jis sakė, kad miega gerai. „Miegu šešias valandas. Paprastai einu miegoti 9 valandą vakaro ir skaitau maždaug iki 10, kol užmiegu“. Jis atsibunda apie 4 val. ryte, be žadintuvo. „Bet man reikia siestos. Turiu numigti nuo 40 minučių iki valandos. Nusiaunu  batus ir einu prigulti. Jei praleidžiu pogulį, – sakė jis, –  atsiliepia savijautai.“

Popiežius Pranciškus sakė, kad jis skaito vienintelį laikraštį – Italijos dienraštį „La Repubblica", kurį apibūdino kaip „viduriniosios klasės“ laikraštį.

Popiežius Pranciškus sakė, kad jis skaito vienintelį laikraštį – Italijos dienraštį „La Repubblica", kurį apibūdino kaip „viduriniosios klasės“ laikraštį.

„Nežiūriu televizijos nuo 1990 metų,“ – sakė jis. „Tokį įžadą padariau Karmelio Dievo Motinai, 1990 m. liepos 15 d."

Žurnalistas paklausė, kaip jis domisi futbolu, savo mėgstamiausia sporto šaka. „Kiekvieną savaitę vienas šveicarų gvardiečių atneša man rezultatus ir turnyrų lenteles“, – atsakė popiežius.

Dramatiškos žmonių situacijos graudina popiežių. Sergantys vaikai jaudina jį iki ašarų, ypač tie, kurie kenčia nuo ligų „išprovokuotų aplinkos neatidumo. Tai perveria mano širdį. Kai matau šiuos kūrinius, sakau Viešpačiui: „Kodėl jiems, o ne man?“– dalinosi jis savo išgyvenimais.

Apsilankymas nepilnamečių sulaikymo centruose ir kalėjimuose, taip pat yra emocinis sukrėtimas, sakė jis. Per pokalbius su kaliniais jis visada galvoja „galėčiau būti čia ir aš“. „Kitaip tariant, nė vienas iš mūsų negalime būti tikri, kad mes niekada nenusikalsime ir nebūsime įkalinti.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Pranciškus Šri Lankoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Pranciškus Šri Lankoje


Paklaustas, ar jis ko nors bijo, popiežius Pranciškus sakė: „Aš esu gana bebaimis. Elgiuosi negalvodamas apie pasekmes. Kartais tai sukelia galvos skausmus, nes pasakau daugiau nei turėčiau.“

Komentuodamas žiniasklaidos pranešimus, kad jis buvo antras 2005 m. konklavoje, vykusioje po Jono Pauliaus II mirties, popiežius Pranciškus sakė, kad „tuo metu buvo aišku, jog popiežiumi turėjo būti Benediktas, kuris buvo išrinktas beveik vienbalsiai, ir man tai buvo labai malonu.“

Paklaustas apie savo populiarumą, popiežius atsakė: „Iš pradžių nesupratau, kodėl jis kyla. Kai kurie kardinolų man pasakė priežastį – žmonės sako, „mes jį suprantame“.

Gyvenimas Vatikano svečių namuose, praleistos valandos su žmonėmis per savaitės bendrąją audienciją ir ryto Mišios keturis kartus per savaitę su kviestine maža grupe „yra gerai man“, – sakė jis. Žmonės man suteikia teigiamą energiją.“

„Tapau kunigu, kad būčiau su žmonėmis“, – pridūrė popiežius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų