Popiežius Pranciškus perspėja: žmogaus godumas sunaikins pasaulį

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį perspėjo, kad Žemės planeta neatleis jos išteklių naudojimo pelno vardan, ir paragino pasaulio lyderius pažaboti savo godumą ir padėti alkstantiems, nes kitaip, pasak jo, galimas pasaulio pabaigos scenarijus, kai gamta atkeršys.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Dievas visada atleidžia, bet Žemė – ne“, – savo kalboje sakė argentiniečių kilmės popiežius 2-ojoje tarptautinėje mitybos konferencijoje (CIN2) Romoje, kurios tikslas yra spręsti nepakankamos mitybos, veikiančios ir vargšus, ir turtuolius visame pasaulyje, klausimus.

„Pasirūpinkit Žeme, kad ji neatsakytų naikinimu“, – perspėjo pontifikas  190 šalių atstovus, susirinkusius į 3 dienų konferenciją, kurią organizavo Jungtinių Tautų (JT) maisto agentūra FAO ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

77 metų Pranciškus, uolus neturtingųjų ir prislėgtųjų gynėjas, sakė, kad pasaulis „per mažai dėmesio kreipė į tuos, kurie alksta“.

Nors nepakankamai besimaitinančių žmonių per pastaruosius du dešimtmečius sumažėjo daugiau kaip perpus, 2014 metais nepakankamai maitinosi maždaug 805 mln. žmonių.

Pranciškus ragino pasaulio gyventojus turėti „abipusės pagarbos, o ne kovoti tarpusavyje, kenkiant planetai ir ją skurdinant".

„Taip pat skausminga matyti, kaip kovai su badu ir nepakankama mityba trukdo „rinkos prioritetai“, „pelno viršenybė“, kurie maisto produktus nuvertina iki prekės, tokios kaip bet kuri kita, kuria galima spekuliuoti, ypač – finansiškai spekuliuoti“, – sakė popiežius.

Anksčiau popiežius kelis kartus buvo piktai užsipuolęs tuos, kurie turtus susikrauna iš spekuliacijų rinkoje, ypač – lažinimosi iš maisto produktų kainų, kuris gali išpūsti kainas ir nulemti neturtingų šeimų badavimą.

Pranciškus ragino pasaulio gyventojus turėti „abipusės pagarbos, o ne kovoti tarpusavyje, kenkiant planetai ir ją skurdinant“.

Nors popiežius gyrė FAO ir PSO darbą raginant delegatus priimti „Romos deklaraciją dėl mitybos“ ir „gaires veiksmams“, jis ragino tuos, kas nustato „taisykles ir technines priemones“, nepamesti iš akių alkstančiojo, „kovojančio dėl išlikimo“.

„Pamaitinkite alkstančiuosius, gelbėkite gyvybę planetoje“, – baigdamas savo kalbą, po kurios auditorija plojo atsistojusi, pasakė Pranciškus.

Minėtoje deklaracijoje didžiausias dėmesys skiriamas prieigos prie sveiko maisto gerinimui ir didėjančiai neaktyvių persivalgytojų problemai.

2 mlrd. žmonių kenčia nuo tokių medžiagų kaip vitaminas A, geležis ir cinkas nepakankamumo, kurį ekspertai vadina „paslėptu badu“, o 42 mln. vaikų ir 500 mln. suaugusiųjų turi antsvorio arba yra nutukę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų