Populiari Barbė su tatuiruotėmis įvertinta prieštaringai

Lėlė su drakono tatuiruote?
Lėlė Barbė
Lėlė Barbė / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Lėlė Tatuiruotė

JAV žaislų gamintoja „Mattel“ pristatė naujausią kolekcinę Barbę rožiniais plaukais, labiau primenančią populiariosios Stiego Larrsono trilogijos heroję Lisbetą Salander, o ne tradiciškesnes Barbes.

Šį mėnesį internete pradėta pardavinėti lėlė yra su tatuiruotėmis ant pečių ir kaklo. 50 dolerių kainuojančios riboto tiražo lėlės, kurias sukūrė Los Andžele įsikūrusi mados kompanija „tokidoki“ ir kurios yra skirtos labiau suaugusiems kolekcininkams, kaipmat buvo išparduotos, tačiau sulaukė ir prieštaringų vertinimų.

„Ar naujoji „tokidoki“ tatuiruotoji Barbė yra netinkama vaikams?“ – neseniai klausė žurnalas „U.S. News & World Report“.

Kai kurie tėvai Jungtinėse Valstijose taip pat kėlė klausimus dėl to, ar šiai žaislų kompanijai, kuri originaliąją Barbę pristatė dar 1959 metais, derėtų propaguoti tatuiruotes.

„Tai moko vaikus norėti tatuiruočių dar prieš tai, kai jie yra pakankamai dideli tai nuspręsti“, – vienai vietos televizijos stočiai sakė Kevinas Buckneris iš Virdžinijos.

Niekas iš „Mattel“ šių klausimų nekomentavo.

Vis dėlto ne visi atsiliepimai apie naująją lėlę buvo neigiami. Kai kurie suaugusieji sako, kad ši lėlė atspindi šiuolaikinę madą ir popkultūrą.

„Ar matėt Lady Gagą, Nicki Minaj, Katy Perry, Rihanną?“ – interviu elektroniniame laiške klausia Candace Caswell, 30 metų motina iš Niujorko. Ji primena, kad popžvaigždės turi tatuiruočių, nešioja perukus ir dėvi beprotiškus drabužius.

„Jos atspindi popkultūrą tokią, kokia ji iš tikrųjų yra. Barbė mano dukters neaugina – ją auginu aš“, – pridūrė ji.

Heather Gately Stoll iš Kolorado tatuiruotės neatrodo svarbios. „Vaikams netinka jų išmatavimai, – kalbėdama apie garsiosios lėlės figūrą sakė ji. – Jeigu ji gali keisti individualybę, tai kodėl negali keisti savo figūros ir apimčių?“

Ir nors mama Sue Dennis iš Niujorko 50-ies dolerių tokia lėlei neleis, ji jos niekuo neįžeidžia.

„Turiu 16 mėnesių sūnų, ir „tokidoki“ Barbę, kaip kitokį moters įvaizdį, greičiau pateikčiau jam nei tradiciškesnes Barbes“, – sakė ji.

Minima „tokidoki“ lėlė nėra pirmoji Barbė su tatuiruotėmis. 2009 metais kai kurios parduotuvės dėl skundų išėmė iš prekybos „Mattel“ Barbes „Totally Stylin' Tattoos“, o metais anksčiau „Mattel“ su motociklų gamintoja „Harley Davidson“ sukūrė Barbę su ant nugaros ištatuiruotais sparnais.

1999 metais dėl tėvų susirūpinimo buvo sustabdyta tatuiruotos Barbės „Butterfly Art“ gamyba.

41 metų tinklaraštininkė Gayatri Bhalla iš Vašingtono vertina tai kaip rinkodaros klausimą.

„Viena vertus, kompanijai patinka išlaikyti Barbę kaip ikonišką amerikietišką žaislą mergaitėms ir naudoja ją tokiems dalykams, kuriems dauguma tėvų neprieštarautų, pavyzdžiui, programai „Take Your Daughter To Work Day“, propaguoti, – sako ji. – Bet jie taip pat kuria Barbę su tokiais įvaizdžiais, kurių daugybė tėvų nesirinktų kaip pavyzdžio savo jaunoms dukroms, o lėlė su ištatuiruotu visu kūnu patenka į šią stovyklą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai