Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pramoga Floridoje: mėnesį trunkantis pitonų medžioklės konkursas

Pietų Floridoje, Evergleidse, kuriame gausu subtropinės gyvūnijos, sausio 12 dieną prasidėjo ir visą mėnesį truks pitonų gaudymo konkursas. Floridos valstijos žuvų ir laukinės gamtos apsaugos komisijos rengiamas konkursas pirmą kartą yra atviras. Birmos arba dar kitaip vadinamų tigrinių pitonų valstijoje priviso tiek daug, kad nuspręsta, jog reikia imtis priemonių, praneša „New York Times“. Skelbiama, kad prie medžioklės prisijungė ir iš Floridos kilęs senatorius Billas Nelsonas.
Vyrų sugautas pitonas
Vyrų sugautas pitonas / Reuters/Scanpix nuotr.

Dalyvauti konkurse gali visi, kuriems 18 metų ir daugiau. Dar vienas svarbus reikalavimas – varžovai internetu turi praeiti mokymo kursą. Ilgiausią pitoną sumedžiojęs konkurso dalyvis gaus premiją – 1 000 dolerių. Sugavęs daugiausiai – 1 500 dolerių. Susidomėjusių nestinga, užsiregistravo apie 1 300 žmonių. 

Birmos pitonai itin lengvai dauginasi, priklausomai nuo patelės dydžio, padeda nuo 8 iki 100 kiaušinių. Šios gyvatės reguliariai medžioja smulkius žvėrelius, paukščius, makakas, karvelius, fazanus, antis, elnius, triušius ir kitus gyvūnus. Manoma, kad šios gyvatės kadaise laikytos namuose, galiausiai buvo paleistos arba pabėgo ir jų itin prisiveisė. Medžioklė vyksta Pietų Flordijoje esančiame Evergleidse, čia yra ir Evergleidso nacionalinis parkas, kurį kasmet aplanko apie milijonas žmonių.

Konkurso „Pitonas 2013“ metu medžiotojai turi nužudyti gyvatę, tam reikia šaunamojo ginklo arba strypo. Valstija rekomenduoja naudoti mačetes. Dalyviams leidžiama nupjauti gyvatei galvą, tačiau primenama, kad jos kurį laiką vis tiek dar būna gyvos. 

„Tai tarsi kamufliažo gabalas“, – sako 26-erių grupės mokytojas Devinas Bellistonas.

„Nesvarbu, kokią techniką pasirinksite, įsitikinkite, kad ji duoda greitą rezultatą ir gyvatė iškart praranda sąmonę ir sunaikina pitono smegenis“, – teigiama konkurso interneto svetainėje. 

Sunku ir numanyti, kiek pitonų gali būti laukinėje gamtoje, manoma, kad nuo 5 000 iki 100 tūkstančių.

„Ar mes žinome? Ne, tikrai ne“, – sako Evergleido nacionalinio parko biologas Skipas Snowas. 

Gyvatės yra visur ir niekur. Sugauti jas nėra lengva. Birmos pitonas gali būti iki aštuonių metrų, yra tingus, todėl dažnai laikomas zoologijos soduose. Jie retai keliauja. Paprastai surengia pasalą ir laukia savo grobio, kurį nugalabija ir labai greitai visą suryja. 

Medžiotojams šiame konkurse tikrai prireiks kantrybės ir tvirtybės, juk pitono spalva tokia, kad gamtoje jos gali ir nepastebėti. 

„Tai tarsi kamufliažo gabalas“, – sako 26-erių grupės mokytojas Devinas Bellistonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos