Lietuvoje Europos žydų kultūros dienų renginiai prasidės pasivaikščiojimu po Pakruojį, po buvusį štetlą. Vėliau persikels į restauruotą Pakruojo sinagogą. Susirinkusiųjų laukia klezmerių ansamblio koncertas ir pasibuvimas bei pasidalijimas prisiminimais.
Europos žydų kultūros dienų renginiai vyks Jonavoje, Joniškyje, Jurbarke, Kelmėje Kėdainiuose, Švėkšnoje – iš viso 24 miestuose, kur iki Antrojo pasaulinio karo gyveno žydų bendruomenės. Daug renginių vyks Vilniuje ir Kaune, Šiaulių „Aušros“ muziejuje šeštadienį bus pristatytas filmas „Žydai Šiauliuose“, vyks „Protų mūšis“ Lietuvos žydų kultūros tema, pažintinė ekskursija po žydų kultūros objektus.
Sekmadienį Lietuvos žydų bendruomenės Jašos Heifetzo salėje (Pylimo 4, Vilnius) vyks renginys „Lietuvos Štetlai“ Europos žydų kultūros diena 2017. Šventė prasidės 9 val. ryto „Beigelių krautuvėlėje“ pusryčiais su beigeliais, autentiškų žydiškų receptų pristatymu ir degustacija. Po to visi galės dalyvauti įdomioje jidiš kalbos pamokėlėje. Išalkusių po pamokėlės lauks antrieji pusryčiai „Beigelių krautuvėlėje“.
Nuo 14 val. prasidės vieša paskaita su svečiais ir lektoriais apie Lietuvos štetlus: Anykščius, Eišiškes, Šeduvą, Vilkaviškį ir jų mums paliktus ženklus.
16 val. laukia Chalos kepimo pamokėlė ir „Beigelių krautuvėlės“ naujos keramikos kolekcijos pristatymas.
18 val. vyks Žydų dainų ir šokių ansamblio „Fajerlach“ koncertas. Vilniaus Šnipiškių bendruomenėje nuo 15 val. koncertuos Rakija Klezmer Orkestar.
Žodis „štetl“ prieš apytikriai tūkstantį metų Europoje susiformavusia jidiš kalba reiškia „miestelis“. O tų miestelių, kur žydai sudarydavo iki pusės ir daugiau gyventojų ir kur buvo juntama litvakiškos energijos, verslumo atmosfera, galima vadinti štetlais. Teigiama kad štetlai kūrėsi XVIII amžiuje. Malát, Kúpeshok, Zósle, Ólkenik, Svintsyan, Vilkomir, Gruzd, Eyshishok, Utyan – tai yra tik keli ir šiandieną gyvuojantys Lietuvos miesteliai.