Prie Japonijos krantų atsiradusi nauja salelė prisijungė prie senesnės salos

Prie Japonijos Ramiojo vandenyno pakrantės povandeninių vulkano išsiveržimų suformuota salelė susijungė su netoliese esančia sala, ketvirtadienį pranešė Pakrančių apsaugos pareigūnai.
Japonijos sala
Japonijos sala / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Virš naujai susiformavusio darinio praskridę pareigūnai pranešė, kad naujoji salelė dviejose vietose susijungė su Nišinošima – negyvenama vulkaninės kilmės sala Ogasavaros (Bonino) salų grandinėje, esančioje maždaug už 1 tūkstančio kilometrų į pietus nuo Tokijo.

Išsiveržimai iš dviejų salelėje esančių kraterių vyksta maždaug kas pusę minutės arba kas minutę, rudų dūmų stulpas pakyla į maždaug 100 metrų aukštį, sakoma Pakrančių apsaugos tarnybos pranešime.

Taip pat veržiasi šviesios vulkaninės dujos ir pelenų spalvos dūmai.

Pirmą kartą ši salelė buvo pastebėta lapkričio 20 dieną, maždaug už 200 metrų nuo Nišinošimos, kuri, kaip manoma, susiformavo prieš 10 mln. metų.

Dabar ji yra nusidriekusi maždaug 450 metrų iš rytų į vakarus ir 500 metrų iš šiaurės į pietus ir užima maždaug 0,15 kv.km plotą, nurodoma pranešime.

„Iš ugnikalnio kylančių dūmų akivaizdžiai padaugėjo, nuolat teka lava“, – pranešė ugnikalnio veiklą iš lėktuvo stebėjęs Tokijo technologijų instituto geologijos profesorius Kenji Nogami.

„Magmos veržimasis iš gelmių, manoma, stiprėja“, – nurodė jis.

Po panašių išsiveržimų aštuntojo dešimtmečio pradžioje ir devintojo viduryje Japonijos teritorijoje susiformavo daugiau tokių nedidelių salelių, nors ilgainiui jas iš dalies arba visiškai apsėmė vandenynas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų