Interviu Lenkijos dienraščiui „Rzeczpospolita“ psichologas kalbėjo apie tai, kad jeigu kas nors per šventes itin aktyvus socialiniuose tinkluose, gali būti, jog tai vienišas žmogus, net ir per šventes nerandantis artimo ryšio su šeima ir artimaisiais. „Toks žmogus gali itin jautriai reaguoti į surežisuotas, kaip iš studijos nuotraukas, kuriose žmonės atrodo labai laimingi. O tokių nuotraukų internete per Kalėdas yra labai daug“, – kalbėjo J.Kuśis.
Kai kurie žmonės socialiniuose tinkluose kas 5 minutes deda vis kitą nuotrauką to, ką tuo metu valgo. Psichologas svarsto, kad tai greičiausia itin žemai save vertinantys, nestabilūs, nepasitikintys savimi asmenys. „Tokie žmonės visą laiką nori gauti patvirtinimą, kad yra vertinami. Todėl kreipiasi į kitus žmonės laukdami pagyrų, specifinių virtualių plojimų“, – teigė Vroclavo universiteto psichologas.
Jeigu žmonės feisbuke spaudžia „Patinka“, vadinasi viskas su tavimi gerai, smagiai leidi šventes, turi nuostabius namus, puikią šeimą ir t.t. „Kai kuriems žmonėms toks virtualus įvertinimas labai svarbus. Jeigu jiems to nereikia, jie paprasčiausiai tokiomis nuotraukomis nesidalina“, – sakė J. Kuśis.
Psichologas pripažįsta, kad socialiniai tinklai daro didelę įtaką ne tik žmonių asmeniniam, bet ir profesiniam gyvenimui. Tad dalindamiesi nuotraukomis, pasakojimais žmonės kuria tam tikrą burbulą aplink save. Bėda tik ta, kad kažkuriuo momentu tas burbulas gali sprogti. Ir jeigu tai, ką pasakojome apie save, buvo nevisiška tiesa, tai gali sukelti nemažai problemų.