Ramybės nerandančios sielos šiurpina Čikagos gyventojus

Kalbama, jog Čikaga – vienas labiausiai užkeiktų miestų visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Šmėkla
Šmėkla / Photos.com
Temos: 1 Ramybė

Pasak garsaus vaiduoklių medžiotojo Richardo Crowe, Ilinojaus apylinkėse knibždėte knibžda krūva ramybės nerandančių sielų. Kokios jų mėgstamiausios apsilankymo vietos? Vietiniai gyventojai tikina, kad vaiduoklių tikėtis galima bet kur – pradedant užkeiktais namais, barais, pokylių salėmis, baigiant šiurpiomis kapavietėmis.

Publikacijų ciklą apie labiausiai užkeiktas Čikagos apylinkių vietas pradėsime žinomiausia bei daugiausia kalbų sukėlusia istorija apie vadinamąją „Resurrection Mary“.

Mary taikinyje – vėlyvi vairuotojai

Apie paslaptingąją Mary žmonės pradėjo kalbėti dar 1930 metais, kai keli vairuotojai pranešė pastebėję jauną merginą, einančią Archer Aveniu – tarp „Willowbrook Ballroom“ ir „Resurrection“ kapinių Justice miestelyje. Kai kurie jų, mandagiai pasisiūlę ją pavėžėti, ilgą laiką negalėdavo atsigauti iš išgąsčio ir nuostabos. Vos tik pasiekus kapinių vartus, mergina paprašydavo jų sustoti ir staiga išnykdavo tarp antkapių.

Vairuotojų liudijimais, šviesiaplaukė mėlynakė mergina vilkėjo baltą kokteilių suknelę ir beveik visą laiką tylėjo. Atidesni jų ne kartą minėjo, kad gležnus pečius ji buvo apsigaubusi skara, avėjo šokių batelius, derančius prie suknelės, bei prie šono glaudė nedidukę rankinę.

Vaiduoklių medžiotojo Richardo Crowe teigimu, per pastaruosius kelis dešimtmečius jam pavyko surinkti apie trisdešimt asmenų, mačiusių „Resurrection Mary“ ir turinčių tvirtų įrodymų, liudijimų.

Įvykio kaltininkas pabėgo

Legenda byloja, jog Mary paskutines savo gyvenimo valandas praleido šokių vakarėlyje, vykusiame „Oh Henry Ballroom“ (dabartiniame „Willowbrook Ballroom“) kartu su savo vaikinu. Pasakojama, jog jaunuoliai susikivirčijo, ir Mary nusprendė namo grįžti pėsčiomis. Buvo šalta žiemos naktis, tačiau mergina nepabūgo ir leidosi kulniuoti Archer Aveniu.

Neilgai trukus ji buvo partrenkta neatsargaus vairuotojo, kuris pasišalino iš įvykio vietos. Tą pačią naktį Mary tėvai, sunerimę dėl savo dukters, aptiko ją gulinčią negyvą Archer Aveniu pakelėje.

21 metų mergina buvo palaidota „Resurrection“ kapinėse Justice miestelyje. Į paskutinę savo kelionę ji buvo išlydėta puošni – vilkėjo baltą kokteilių suknelę ir šokių batelius. Vairuotojas, pabėgęs iš įvykio vietos, niekada nebuvo surastas.

Čikaga – vienas labiausiai užkeiktų miestų visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Lietuvių kilmės mergaitė?

Kita legenda pasakoja, jog „Resurrection Mary“ buvo jauna lenkų tautybės mergina, kurią aplinkiniai vadino Mary Bregovy. Nors pastaroji žuvo 1930 metais, tačiau labiau tikėtina, jog avarija įvyko Čikagos miesto centre, o ne pakeliui iš „O Henry/Willowbrook Ballroom“. Manoma, jog merginos vairuojamas automobilis susidūrė su visu greičiu lekiančiu traukiniu.

Dar viena teorija skelbia, jog paslaptingoji Mary iš tiesų buvo dvylikametė lietuvių kilmės mergaitė Anna Norkus, kuri pati mėgdavo prisistatyti Mary (Marija) vardu. Marija itin dievindavo šokius, todėl, bet kokiai progai pasitaikius, prašydavo savo tėvo nuvežti ją į „Oh Henry Ballroom“. Per vieną kelionę jie pateko į avariją. Patirti sužalojimai buvo mirtini. Atsirado nemaža dalis tikinančių, jog paslaptingoji Mary yra būtent lietuvių kilmės mergaitė, tačiau niekam nepavyko įrodyti, kad minėtoji avarija įvyko 1930 metais.

Žmonių liudijimai

Jerry Palus, gyvenęs Čikagos pietinėje pusėje, pranešė, jog 1939 metais per šokių vakarą jis susipažino su mergina, kuri, jo tikinimu, buvo garsioji „Resurrection Mary“. Jaunuoliai visą vakarą bendravo, šoko, netgi bučiavosi. Vėliau Jerry pasisiūlė merginą parvežti namo. Priartėjus prie kapinių Justice miestelyje, ji paslaptingai dingo. Ar jaunuolis pastebėjo ką nors keisto bendraudamas su Mary? „Visą vakarą ji pratarė vos kelis žodžius, – kalbėjo vaikinas. – Jos rankos, netgi skruostai, buvo tiesiog permatomi ir šalti kaip ledas“.

1973 metais Mary buvo pastebėta „Harlow’s“ naktiniame klube, įsikūrusiame Cicero miestelyje. Tais pačiais metais į „Chet’s Melody Lounge“, stovėjusiame priešais „Resurrection“ kapines, užsuko taksi vairuotojas. Jis teiravosi apie šviesiai apsirengusią merginą, kuri paspruko nesumokėjusi už kelionę.

Taip pat kalbama, jog Mary, netikėtai išnirdama viduryje gatvės, sukėlė kelias dešimtis automobilių avarijų. Skaudžiausios jų įvyko 1976 ir 1978 metais.

Sklinda gandai, jog vieną 1976 metų rugpjūčio naktį Mary tiesiog pradėjo siautėti – vartyti antkapius, laužti kapinių vartus. Ryte žmonės ant vartų metalinių virbų pastebėjo įspaustas pirštų žymes. Tiesa, policijos pareigūnai oficialiai patvirtino, jog tą naktį į kapinių vartus rėžėsi automobilis.

Istorijų kiekis sumažėjo

Pranešimų apie Mary žymiai sumažėjo apie 1980 metus, kai Archer Aveniu buvo pradėtas remontuoti. Žmonės kalba, jog naujai išasfaltuotas kelias atbaidė merginą nuo naktinių kelionių.

Vis tik iki šiol kur ne kur dar įmanoma išgirsti šiurpinančių istorijų apie „Resurrection Mary“. Daugiausia atgarsio iš pastarojo meto pranešimų sulaukė vaikino, nenorėjusio skelbti savo vardo, pasakojimas.

„2005 metų gruodį dalyvavau savo draugų vestuvių pokylyje „Willowbrook Ballroom“. Svečių buvo labai daug, tačiau mano akį patraukė tik viena jų. Salės kampe kukliai stovėjo dieviško grožio mergina, – pasakojo jis. – Nutariau su ja susipažinti. Mergina, prisistačiusi Mary vardu, buvo labai nedrąsi. Vakaro pabaigoje pasisiūliau ją parvežti namo. Kai priartėjome prie Justice miestelio kapinių, ji paprašė sustoti. Pabučiavo į lūpas ir pasakė: „Ačiū, James“, nors mano vardas tikrai ne toks. Nespėjus net atsitokėti, ji dingo. Daugiau niekada jos nebeišvydau“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai