Tik nedaugelis turtuolių šiais metais išvengė didelio šoko. Šiemetiniame „Forbes“ sąraše yra 793 milijardieriai, kurių bendras turtas vertinamas 2,4 trilijono dolerių, nors dar prieš metus milijardierių buvo 1125, o jų turtas buvo vertinamas 4,4 trilijono dolerių.
„Didžiausia naujiena šiandien yra ta, kad esame čia ir vis dar yra milijardierių“, – per spaudos konferenciją pajuokavo „Forbes“ atstovė Monie Begley.
Didelio dėmesio sulaukiantis „Forbes“ sąrašas šiemet į pirmąją vietą grąžino B.Gatesą, kurio turtas vertinamas 40 mlrd. dolerių, nors per pastaruosius 12 mėnesių jis neteko 18 milijardų.
Antroje vietoje yra investuotojas Warrenas Buffettas su 37 mlrd. dolerių. Jis per metus neteko 25 mlrd., nes sumažėjo jo turimų „Berkshire Hathaway“ akcijų vertė.
25 mlrd. dolerių prarado ir Meksikos telekomo bosas Carlosas Slimas, tačiau tai jam nesutrukdė atsidurti trečioje vietoje – su 35 mlrd. dolerių vertės turtu.
Didelio dėmesio sulaukiantis „Forbes“ sąrašas šiemet į pirmąją vietą grąžino B.Gatesą, kurio turtas vertinamas 40 mlrd. dolerių.
Amerikiečių iškilimas išstūmė milijardierius iš Indijos, Rusijos ir Turkijos. Amerikiečiai užima 10 iš 20-ies pirmųjų vietų, o Maskva pagal milijardierių skaičių užleido pozicijas Niujorkui – Rusijos sostinėje dabar gyvena 27 milijardieriai, o „didžiajame obuolyje“ – 55. Londonas su 28 milijardieriais yra antroje vietoje.
Rusija, kur turto vertė yra labai susijusi su žaliavų kainomis, neteko beveik dviejų trečdalių savo milijardierių, kurių buvo 87, o dabar yra 32.
Rusijos oligarchai ilgą laiką garsėjo puikavimusi savo turtu, tačiau šiemet nė vienas jų nepateko į elitinį dvidešimtuką. 2008-ųjų sąrašo pirmajame dvidešimtuke jų buvo keturi.
Indija neteko daugiau kaip pusės savo milijardierių – jų skaičius nuo 53 sumažėjo iki 24. Šiemet pirmajame dvidešimtuke yra du indai, tarp jų – plieno magnatas Lakshmi Mittalas, kuris dabar turi tik 19,3 mlrd. dolerių, nors prieš metus turėjo 25,7 mlrd. daugiau.
Niujorko meras Michaelas Bloombergas, kuriam atiteko 17-oji vieta, yra vienintelis pirmojo dvidešimtuko narys, kurio turtas per šiuos metus padidėjo.
Taip nutiko toli gražu ne dėl jo algos – simbolinio vieno dolerio per metus, o dėl naujo finansinių naujienų kompanijos „Bloomberg“ įvertinimo po to, kai meras pernai už 4,5 mlrd. dolerių nusipirko 20 proc. „Merrill Lynch“.
Maždaug 64 proc. milijardierių turtus susikrovė patys, o jų vidutinis amžius yra 63,7 metų – kiek didesnis, nes šiemet sąraše mažiau turtingų rusų ir kinų, kurių vidutinis amžius pernai buvo atitinkamai 46 ir 48 metai.
Šios senėjimo tendencijos neatitinka B.Gatesas, kuriam – 53 metai.
Jauniausias milijardierius šiemet yra 25 metų Albertas von Thurn und Taxisas iš Vokeitijos, kuris turi 2,1 mlrd. dolerių vertės turtą.
Tačiau vienas praėjusių metų „jaunuolių“ – „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas – šiemet išvis nepateko į sąrašą.
Jungtinėse Valstijose daugiausia milijardierių gyvena Kalifornijoje, Niujorke ir Teksase.
Vienas milijardierius tokio dėmesio tikriausiai būtų norėjęs išvengti – tai 54 metų Joaquinas Guzmanas Loera, kuris savo vieną milijardą dolerių užsidirbo iš kokaino kontrabandos.