Rusijos gynybos ministerija sekmadienį paskelbė, kad neveikiančio zondo dalys sekmadienį nukrito į Ramųjį vandenyną, prie Čilės krantų, 1250 km į vakarus nuo Velingtono salos.
Tačiau Rusijos balistikos specialistai, tvirtino, kad kosminės stoties likučiai paniro į Atlantą netoli Brazilijos (tokia buvo viena iš ankstesnių prognozių).
Pirmadienį Rusijos federalinė kosmoso agentūra („Roscosmos“) paskelbė, kad tiksli vieta dar nėra žinoma, trūksta informacijos jai nustatyti, praneša Foxnews.com.
„Fobos-Grunt“ nuolaužos buvo laikomas vienomis iš nuodingiausių kosminių šiukšlių, kada nors nukritusių į Žemę, tačiau kosmoso ekspertai ramina, kad pavojus buvo minimalus, nes raketos kuras, buvęs zonde, sudegė dar Žemės atmosferoje.
„Fobos-Grunt“ į kosmosą buvo paleistas 2011 metų lapkričio 9-osios naktį. Atsiskyrus nešančiajai raketai „Zenit“, aparate neįsijungė varikliai, kurie turėjo iškelti jį į aukštą atramos orbitą, kad iš ten jis galėtų skrieti Marso link.
Rusijos zondas turėjo atskristi prie Marso palydovo Fobo, nutūpti jame, paimti grunto mėginius ir atgabenti juos į Žemę laboratoriniams tyrimams.
Misija turėjo trukti apie pustrečių metų, o remiantis neoficialia informacija, jos kaina 5 mlrd. rublių.