Gydytojai perspėja, kam į ledinį vandenį geriau nelįsti. Gelbėjai bando apskaičiuoti, kiek ir kur žmonių bus ir užkirsti kelią galimoms nelaimėms vandenyje.
Primena Jėzaus krikštą
Tai yra ilgametė tradicija, kuria siekiama atkartoti Jėzaus Kristaus krikštą Šventojoje Jordano upėje.
Prognozuojama, kad daugiausia žmonių eketėse maudysis Voronežo srityje. Čia įrengtos 185 maudymosi vietos. Antroji rikiuojasi Maskvos sritis su 85 eketėmis. Trečiojoje vietoje - Briansko sritis, kurioje įrengtos 65 eketės.
Maskvos merijos pareigūnai perspėjo žmonės, jog maudytis neįrengtose vietose arba maudymuisi eketes kirstis patiems yra uždrausta.
Šios maudynės yra ilgametė tradicija, kuria siekiama atkartoti Jėzaus Kristaus krikštą Šventojoje Jordano upėje. Prisimenant Jėzų Kristų ir Joną Krikštytoja tikima, kad tą dieną visas vanduo tampa šventu.
Siūlo negerti ir saugoti kūdikius
Draudžiam prieš maudymąsi ir iš karto po jo vartoti alkoholinius gėrimus. Staigus kraujagyslių išsiplėtimas ir susitraukimas gali išprovokuoti širdies smūgį.
Maudynės ruošiamos specialios kryžiaus formos eketės. Prognozuojama, jog Rusija kaustantis šaltis nesitrauks ir maudynių metu temperatūra turėtų nukristi žemiau 20 laipsnių šalčio.
Tuo pat metu medikai perspėja žmones, jog lįsti į ledinį vandenį rekomenduojama ne visiems. Vengti šios procedūros turėtų žmonės, sergantys širdies ligomis, diabetu, taip pat moterys, turinčios ginekologinių sutrikimų.
Tai pat kategoriškai draudžiama į ledinį vandenį kišti kūdikius ir vaikus, kurių imuninė sistema nėra iki galo susiformavusi ir kurie nėra specialiai užsigrūdinę.
Dar vienas perspėjimas – draudžiam prieš maudymąsi ir iš karto po jo vartoti alkoholinius gėrimus. Staigus kraujagyslių išsiplėtimas ir susitraukimas gali išprovokuoti širdies smūgį.