Sausį per vieną sraigtasparnio katastrofą žuvo septyni žmonės tarp jų Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo asmeninis atstovas parlamente ir vienas aukštas gamtosaugos pareigūnas.
Pasak gamtosaugininkų, netoli sienos su Kazachstanu esančioje nuošalioje kalnuotoje vietovėje nukritusiame sraigtasparnyje rasta nuotraukų, kuriose matoma medžiotojų grupė, nušovusi į Raudonąją knygą įrašytų kalninių avinų, garsėjančių ilgais raitytais ragais.
Rusijoje liko tik apie 200 šios rūšies avinų, o juos medžioti draudžiama.
Prokurorai jau pradėjo tirti, kaip sraigtasparnis galėjo sudužti esant palankioms oro sąlygoms, tačiau kol kas nereagavo į gamtosaugininkų reikalavimus ir 6 000 žmonių pasirašytą peticiją, kurioje raginama ištirti įtariamas kalninių avinų medžiokles.
Nuotraukos ir pareiškimai, kad aukšti pareigūnai galėjo dalyvauti neteisėtose medžioklėse, padėjo patraukti žiniasklaidos ir eilinių Rusijos piliečių dėmesį.
„Perdavęs šią bylą tiriamajam komitetui generalinis prokuroras mano, jog šis incidentas sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo generalinės prokuratūros atstovę spaudai Mariną Gridnejevą.
Rusijos generalinė prokuratūra patvirtino perdavusi šią bylą nagrinėti tiriamajam komitetui, kuris inicijuoja baudžiamąsias bylas, tačiau išsamiau šio sprendimo nekomentavo.
Tarptautinės gamtosaugos organizacijos WWF Rusijos padalinio biosferos skyriaus vadovas Vladimiras Kreveras sakė, kad jo šalyje medžioklė iš sraigtasparnių griežtai draudžiama, tačiau šią pramogą mėgsta kai kurie turtingi medžiotojai, pasiruošę mokėti iki 2 tūkst. dolerių (daugiau nei 5 tūkst. litų) už valandą.
„Tai buvo atskleista tik dėl orlaivio katastrofos, – aiškino jis. – Tai pirmasis atvejis, kai atliekamas toks tyrimas ir kai visuomenė sužinos neteisėtos medžioklės tikrąsias priežastis ir pasekmes.“
Nukritus sraigtasparniui gyvi liko keturi juo skridę asmenys, tarp jų Altajau regiono vicegubernatorius, kuris po šio įvykio atsistatydino.