Pateikiame šešias muzikos mylėtojus nustebinsiančias albumų idėjas: neabejojame, jog jos tiks net išrankiausiems klausytojams!
Bon Jovi – Keep The Faith
Romantiškieji amerikiečiai rokeriai „Bon Jovi“ albumą „Keep The Faith“ įrašė 1992-aisiais. Tai – penktasis studijinis grupės albumas, išvedęs iš proto gerbėjus ir nudriekęs ilgas eiles muzikos parduotuvėse: JAV parduota net 2 mln. „Keep The Faith“ kopijų! Įrašiusi šį albumą, grupė savotiškai žengė žingsnį į kitą kūrybinį etapą, kuris stipriai paveikė tiek „Bon Jovi“ įvaizdį, tiek pačią muziką. Su „Keep The Faith“ rokeriai išaugo iš glamūriškų metalistų stiliaus ir ėmėsi rokenrolo, praturtinto baladėmis ir ilgais lyriškais gitarų solo garsais.
Depeche Mode – Spirit
„Spirit“ – 14-asis grupės „Depeche Mode“ studijinis albumas, klausytojams pateikiantis 12 naujų dainų, iš kurių gerbėjų širdis jau spėjęs užkariauti hitas „Where's The Revolution“, galima sakyti, yra tarsi naujas grupės kūrybinis puslapis. „Negalėčiau naujojo albumo vadinti politiniu, nes ir pats nesiklausau muzikos ją interpretuodamas politiškai. Tačiau „Spirit“, kitaip nei ankstesni albumai, neabejotinai kalba apie humaniškumą, ir kiekvieno individo vietą visuomenėje“, – teigia grupės lyderis Dave'as Gahanas. Kaip gimė albumo pavadinimo idėja? Vokalistas D.Gahanas atvirauja, kad mintis pavadinti naująjį kūrinį „Spirit“ kilo kartu su grupe mąstant, kur dingo bendra dvasia, kur yra žmonijos dvasios gelmės.
The Sopranos Soundtrack
Nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų televizijos ekranuose karaliavęs serialas „Sopranai“ savo gerbėjams paruošė ypatingą dovaną: geriausios dainos, skambėjusios serialo metu, buvo sudėtos į išskirtinio leidimo – permatomą raudoną ir dūminę juodą – vinilo plokšteles. Šiame garso takelyje išgirsite Bob Dylan, Bruce Springsteen, „Eurythmics“, Frank Sinatra ir kitų legendinių atlikėjų kūrinius. Kaip teigė muzikos kritikas James Crawford, šis albumas – tarsi gero draugo sudėtas muzikos rinkinys: kūriniai tokie savi ir lengvai atpažįstami.
Viktoria Tolstoy – Meet Me At The Movies
Vokalistės Viktoria Tolstoy balso skambesys užburia intriguojančiu ir lengvu stiliumi. Viena jos vizitinių kortelių – unikaliai grakštus išlaviravimas tarp dramatiško ir melodramatiško garso. Viktoria dainuoja itin iliustratyviai, ir kiekvienas, klausantis jos muzikos, gali bemaž vizualiai įsivaizduoti visą atlikėjos pasakojamą istoriją. Tikriausiai dėl to paskutinis 2017 m. išleistas jos albumas „Meet Me At The Movies“ – tai ryškiausių filmų, kaip „Casablanca“, „Dracula“, „Modern Times“ – garso takelių interpretacijos. „Visą gyvenimą buvau didelė kino gerbėja“, – teigia vokalistė ir kviečia leistis į paslaptingą kelionę per kino istorijos klodus.
Gary Burton / Chick Corea – Crystal Silence
Prieš 45-erius metus įrašytas nemirtingas vibrafonininko Gary Burton ir pianisto Chick Corea albumas „Crystal Silence“ šiandieną vėl prieinamas klausytojams: vos prieš mėnesį jį vėl perleido viena ryškiausių džiazo leidyklų pasaulyje „ECM Records“. Dueto sėkmė buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus: nė vienas jų netikėjo, jog klavišiniai ir vibrafonas gali taip subtiliai suskambėti be jokio ritmą sudarančio mušamųjų įsiterpimo. Vos tik išvydo dienos šviesą, „Crystal Silence“ tapo vienu iš geriausiai perkamų leidyklos įrašų. Modernios Chick Corea, Steve Swallow, Carla Bley kompozicijos, padailintos melodingais solo, dar kartą įrodo meistrišką abiejų džiazo atlikėjų lygį.
Sol Gabetta – Il Progetto Vivaldi
Mums puikiai pažįstamas garsiųjų „Metų laikų“ kompozitorius Antonio Vivaldi per savo gyvenimą be galybės koncertų smuikui sukūrė išties nemažą skaičių kūrinių ir kitiems instrumentams, kaip, pavyzdžiui, violončelei – instrumentui, kuris Vivaldi laikais retai kada pasirodydavo kaip solistas. Galime džiaugtis, jog kompozitorius violončelei parašė net 27 ypatingus kūrinius, meistriškai atskleidžiančius tiek technines, tiek išraiškos galimybes. Atverti šių koncertų grožį nusprendė kolumbietė violončelininkė Sol Gabetta: į pagalbą pasikvietusi Sonatori de la Gioiosa Marca ansamblį, ji įrašė 7 kūrinių albumą „Il Progetto Vivaldi“, iš kurių 5 – specialiai violončelei skirti koncertai. Švarus, tikslus ir energingas atlikėjos grojimas, lydimas didingų ir turtingų Sonatori de la Gioiosa Marca garsų, suteikė naują skambesį baroko muzikos genijui Antonio Vivaldi.
Visus aprašytus albumus galite rasti Rūdninkų knygyne (www.rudninkuknygynas.lt)