Patiems geriausiems skiriamas „Grand Prix“, vynams, pelniusiems daugiau nei 86 balus, skiriami aukso, sidabro ir bronzos medaliai. Taip pat buvo renkamas Gero kainos ir kokybės santykio vynų dešimtukas, paskelbiama Metų vyninė, atskirame konkurse varžėsi Lietuvos vyndarių asociacijos narių vynai.
Vyno čempionatai šalyje pradėti rengti nuo 2006 metų. Per tą laiką čempionate dalyvavo net 35 didmeniniai vyno pardavėjai. 2006 metais pirmajame čempionate dalyvavo tik 11 įmonių, pateikusių 170 vynų. Iš tų pirmųjų net šešios čempionate dalyvauja kiekvienais metais. Tai svarbiausios šalies prekiautojos vynu: „Mineraliniai vandenys“, „Bennet distributors“, „Sanitex“, „Eugesta“, „Vyno klubas“ ir „Liviko“. Šiais metais po pirmojo etapo į finalą atrinkti 106 vynai, pelnę 89 ir daugiau balų.
Sudėtingiausias finalas buvo raudonųjų vynų kategorijoje, kurioje degustuotojams teko dar kartą vertinti net 71 vyną. Daugelis iš jų patvirtino savo aukštą kokybę ir nusipelnė aukso medalių.
Tarp „Grand Prix“ laimėtojų nemažai jau „matytų veidų“. „Masciarelli“ vyninės flagmanai – baltasis „Chardonnay“ ir raudonasis „Montepulciano D'Abruzzo“.
Tarp baltųjų aukso medalininkų krenta į akis didžiulis kainų skirtumas. Brangiausias kainuoja net 165 Lt, o pigiausias – tik 18 Lt. Pastarasis – „Tokaji Furmint Dry 2010“ – pirmauja ir Geriausio kainos ir kokybės santykio konkurse. Šio gaivaus, aromatingo, malonios rūgšties vyno sėkmė rodo, kad mūsų vyno ekspertai pavargę nuo „ąžuolinių“ „Chardonnay“. Vis dėlto, nežiūrint šios išimties, baltųjų vynų konkursas patvirtino teiginį: aukštesnė kaina – aukštesnė kokybė.
Ne pirmą „Grand Prix“ pelno ir austriškas saldusis „Kracher“ vynas, o „Klein Constantia“ iš Pietų Afrikos auksą iškeitė į „Grand Prix“. Metų vyninės konkursą šiemet laimėjo penkis aukso medalius iškovojusi Čilės „Vina Ventisquero“.
Gero kainos ir kokybės santykio vynų dešimtukas sudarytas iš vynų, kurių mažmeninė kaina ne didesnė nei 35 Lt. Jame yra septyni vynai, pelnę aukso, ir trys sidabro medalius. Kaip jau minėjome, sąrašo priekyje puikuojasi „Tokaji Furmint dry 2010“, pelnęs aukso medalį ir kainuojantis tik 18 Lt.
Pasak Lietuvos someljė asociacijos prezidento Arūno Starkaus, Lietuvos vyndarių vynas, kaip kasmet, nustebino įvairove ir pakilusia kokybe. Nebuvo nė vieno prasto vyno, tačiau nebuvo ir akivaizdžių lyderių, todėl sveikiname visus, pateikusius savo vyną čempionatui ir Lietuvos vyno vartotojams rekomenduojame visus.