Mergina, baigusi dailės mokyklą ir drabužių dizaino specialybę kolegijoje, šiuo metu dirba „Sportland“ parduotuvėje Kaune.
Populiariausi sirgalių marškinėliai buvo išrinkti internautams balsuojant interneto vartuose „Delfi“. Iš viso konkursui buvo pateikta per 60 sirgalių marškinėlių, kurie buvo sukurti viešose kūrybinėse dirbtuvėse, vykusiose rugpjūčio 1 d. Vilniuje, Kudirkos aikštėje.
Po vienu stogu originalius sirgalių marškinėlius kūrė ir žinomi menininkai, ir dizaineriai, ir šiaip praeiviai, neatsispyrę į rankas paimti teptuko. Daugelyje marškinėlių dominavo Lietuvos vėliavos spalvos bei krepšinio tematika.
„Apie konkursą man pranešė draugas, kuris yra tikras sporto fanatikas. Abejonių, kurią sporto šaką rinktis, nekilo – juk Lietuvoje svarbiausias krepšinis. Man buvo svarbiausia dalyvauti, taigi laimėjimas netikėtas ir labai reikalingas – skalbyklės kaip tik neturėjau“, – sakė J.Svetkaitė.
Antrąją vietą užėmė vilnietis vaikiškų knygelių, tame tarpe ir „Grybų karo“, iliustratorius Gintaras Jocius, kurio nacionalinius jausmus sirgalių marškinėliuose perteikia trispalvė žuvis piranija. Jam ir trečiosios vietos nugalėtojai buvo įteikti „Electrolux“ dulkių siurbliai.
Trečiosios vietos laimėtoja tapo kelias savaites Vilniuje viešėjusi baltarusė Katia Lysionak, kurios sukurtuose marškinėliuose vaizduojamos geltona, žalia ir raudona rankos. Netoli Minsko gyvenančios merginos prizą Lietuvoje atsiėmė ir jai perduos Vilniuje gyvenantis draugas. Nacionalinius sirgalių marškinėlius kūrybinėse dirbtuvėse kūrė netgi turistė iš Honkongo, kiniškais hieroglifais užrašiusi Lietuvos vardą.
„Džiaugiamės, kad „Nacionalinių sirgalių marškinėlių“ projektas sulaukė sirgalių dėmesio, o kūrybinėse dirbtuvėse buvo pagaminta tiek daug originalių kūrinių. Juk masinės gamybos sirgalių atributika negali prilygti autentiškiems ir pačių sirgalių rankomis pagamintiems marškinėliams,“ – sakė „Electrolux“ atstovas Mantas Danilevičius.
Visi viešose kūrybinėse dirbtuvėse pagaminti marškinėliai iki rugpjūčio 18 d. bus eksponuojami prekybos centre „Gedimino9“, o vėliau bus padovanoti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto muziejui.