Miso sriuba, kuri yra laikoma vienu iš tradicinių Japonijos patiekalų, turi daugybę įvairių variacijų, kurios, priklausomai nuo sezono bei regiono, yra paplitusios po visą pasaulį.
Ši sriuba tradiciškai patiekiama tiek pusryčių, tiek pietų metu. Teigiama, jog net trys ketvirtadaliai Japonijos gyventojų šią sriubą valgo bent sykį per dieną. Kur slypi Miso sriubos populiarumo paslaptis?
Universalus sveikuolių patiekalas
Miso sriubos istorija siekia net apie 2,5 tūkst. metų. Tai – dietinė sveikuolių sriuba, kurioje esantys ingredientai skatiną virškinimą bei suteikia kūnui energijos.
Miso sriuboje yra gausu aminorūgščių, todėl ji puikiai tinka sportu užsiimantiems žmonėms. Tiems, kas laikosi dietos ar nori sumažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje, ši sriuba yra puiki alternatyva.
Be to, Miso sriubą galima valgyti ne tik kaip patiekalą, bet naudoti ir kaip universalų pagrindą (ar ingredientą) daugybei įvairių patiekalų receptų.
Pavyzdžiui, sumaišius Miso su kietu tofu gautą masę galima panaudoti kaip sūrį itališkos picos gamyboje. Na, o sumaišius Miso su su actu, alyvuogių aliejumi bei prieskoninėmis žolelėmis gautą mišinį galima panaudoti salotų ruošimui (kaip padažą).
Miso sriubos istorija siekia net apie 2,5 tūkst. metų. Tai – dietinė sveikuolių sriuba, kurioje esantys ingredientai skatiną virškinimą bei suteikia kūnui energijos
Pasirinkti pagal poreikį
„Wok to Walk“ restorano Vilniuje vadovas Žilvinas Stumbras pastebi, jog tiems, kurie niekada nėra ragavę Miso sriubos, apie jos skonį papasakoti sunku.
„Miso sriuba yra gaminama iš mūsų kraštui netradicinių ingredientų – sultinio (dashi) ir fermentuotų sojos pupelių pastos (miso), kurie ir sudaro sriubos pagrindą“, – pasakoja pašnekovas.
Priklausomai nuo sojų pupelių fermentavimo proceso trukmės, sriuba gali būti ryškesnio ir lengvesnio skonio stiprumo. Papildomai pagal kiekvieno poreikį sriuba yra paskaninama tofu, įvairiomis daržovėmis ir juržolėmis.
Tailando virtuvės atspalviai
Antroji sriubos rūšis, kurią į savo meniu neseniai įtraukė „Wok to Walk“ – tailandietiškas sultinys, kurio pagrindą sudaro hondashi (žuvies skonio sultinys), ryžių vynas, kuris savo sudėtimi yra panašus į sakę (tik be alkoholio), ir yra šiek tiek salstelėjęs ir naudojamas skoniui pagardinti, bei soja.
Tailandietiškas sultinys yra dviejų rūšių – Thai su tofu ir Thai su vištiena. „Į Thai su vištiena įeina pievagrybiai, daug špinatų, kiaušininiai makaronai ir svogūnų laiškai, o į Thai su tofu, kurį labai mėgsta vegetarai, be visų šių ingredientų įeina ir brokoliai“, – pasakoja Ž.Stumbras.
Abu tailandietiški sultiniai yra daromi mūsų virtuvėje, naudojant šviežias daržoves bei priedus, kurie įprastai yra naudojami wok patiekaluose
Jo teigimu, abi sriubos yra labai sočios, patiekiamos didelėmis porcijomis, todėl puikiai tinka ir kaip pagrindinis patiekalais, ir kaip papildomas patiekalas, kurį galima pasidalinti su kitu.
„Abu tailandietiški sultiniai yra daromi mūsų virtuvėje, naudojant šviežias daržoves bei priedus, kurie įprastai yra naudojami wok patiekaluose, – teigia Vilniaus „Wok to Walk“ vadovas. – O tiems, kuriems kils sunkumų renkantis, mielai duosime paragauti kiekvienos iš sriubų ir padėsime atrasti savo mėgiamiausią!“