„Envisat“ yra didžiausias Žemę stebintis palydovas, aplink mūsų planetą skriejantis jau daugiau nei 10 metų. 2,9 mlrd. JAV dolerių vertės palydovas iš pradžių buvo suprojektuotas taip, kad galėtų penkerius metus fotografuoti Žemės paviršių ir siųsti aukštos kokybės nuotraukas, tačiau „Envisat“ misija užtruko per 10 metų.
„Envisat“ problemos prasidėjo balandžio 8 dieną, kai palydovas staiga nustotojo bendrauti su pagrindine stotimi. Pakartotiniai mėginimai atkurti ryšį buvo nesėkmingi, rašo space.com.
„Susisiekti su palydovu yra labai mažai galimybių, bet tyrimo komanda tęs bandymus atstatyti ryšį“, – tikina ESA mokslininkai.
„Envisat“ yra 9 metrų ilgio, 5 metrų pločio ir sveria 8 tonas. Taip pat prie palydovo pritvirtintas į burę panašus komplektas, kuris yra 5 metrų pločio ir 14 metrų ilgio.
2010 metais kosminių nuolaužų ekspertai pasakė, kad kai „Envisat“ suges, jis taps pavojingiausia kosmine šiukšle per ateinančius 150 metų.
„Envisat“ misija prasidėjo 2001 metais. Palydovas rinko Žemės, vandenynų, ledynų duomenis, kuriuos siuntė į stotį, esančią Žemėje. Surinkti duomenys buvo panaudoti apie 2 500 tyrimuose.
Palydovo užfiksuoti vaizdai: