„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Švenčiama Pasaulinė radijo diena

Vasario 13-oji – Pasaulinė radijo diena. Tyrimai rodo, kad radijas išlieka nepralenkiamas. Europoje radijo daugiausia klausosi rusai, estai ir airiai, o mažiausiai – portugalai bei kroatai. Dauguma tai daro per imtuvą, o internetu ar mobiliajame telefone radijo klausosi jaunesni žmonės.
Radijas
Radijas / 123rf.com nuotr.

Devyni iš 10 suaugusių žmonių pasaulyje kiekvieną savaitę klausosi radijo. Apklausos rodo, kad dažniausiai radijas veikia namuose arba automobilyje. Nors, regis, gyvename interneto amžiuje, daugiau kaip pusė planetos gyventojų prieigos prie interneto dar neturi, todėl radijas tebėra prieinamiausia žiniasklaidos priemonė, ypač – skurdesnėse pasaulio šalyse.

Siekdami išlaikyti ryšį, ypač – su jaunesniais klausytojais, redaktoriai ieško naujų būdų įtraukti juos į laidų kūrimą. Kai kurie transliuoja telefonais įrašytus ir atsiųstus komentarus, kiti ieško pašnekovų socialiniuose tinkluose.

O Norvegija šiemet įeis į radijo istoriją kaip pirmoji, atsisakiusi transliacijų FM siųstuvais ir visiškai perėjusi prie skaitmeninio radijo formato. Pirmasis šalies regionas atjungtas sausio pradžioje, o antrasis – praėjusią savaitę.

Šiemet pasaulinės radijo dienos šūkis – „Radijas – tai tu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“