Visas lėktuvų nuotraukas pamatyti galite čia.
Daugiau kaip 30 grafitininkų dirbo Boneyard vadinamose lėktuvų kapinėse, kad „atgaivintų“ penkis nenaudojamus karinius lėktuvus.
Šiuo, pagal saugojimo vietą pavadintu projektu jo sumanytojas ir globėjas Ericas Firestone'as siekė antram gyvenimui prikelti lėktuvus, kurie mena Amerikos karinę istoriją.
„Pirmoji „Boneyard“ projekto dalis buvo įgyvendinta dar 2011-ųjų metų vasarą. Tuomet grafitininkai specialiais dažais apipaišė priekines lėktuvų dalis. Antrojoje instaliacijoje, kurios metu buvo ištapyti penki JAV oro pajėgoms kažkada priklausę lėktuvai, dalyvavo iš viso pasaulio surinkti menininkai“, – pasakoja E.Firestone'as.
Jasonas Wawro, kuris prižiūrėjo „Boneyard“ projektą, tikina esantis be galo laimingas, kad gavo progą prisidėti prie šių meno kūrinių.
„Šie lėktuvai reprezentuoja įsivaizduojamojo meno koncepciją. Tokio masto projektai pasitaiko nepaprastai retai, tai jokių analogų neturintys meno kūriniai, kuriuos tiesiog reikia pamatyti realybėje“, – tikina J.Wawro.
Kalbėdamas apie šį projektą, J.Wawro pridūrė, kad grafitininkai prie šių kūrinių praleido išties nemažai laiko. Kai kuriems piešiniams užteko ir trijų dienų, kitiems prireikė netgi keletos savaičių.
Arizonos dykumoje esančiose Boneyard kapinėse šiuo metu yra daugiau kaip 4 tūkstančiai nenaudojamų lėktuvų. Daugiau kaip 11 kv. km pločio vietovėje 35 milijardų dolerių vertės lėktuvai yra saugomi dėl atsarginių dalių.
Maždaug 80 proc. lėktuvų kapinėse yra laikomi dėl plieno atsargų. Dykuma yra puiki vieta plienui saugoti, nes mažas drėgmės lygis neleidžia atsirasti rūdims.
„Boneyard“ projektas bus eksponuojamas už 8 km nuo lėktuvų kapinių įsikūrusiame Tusono mieste, Oro erdvės ir kosmoso muziejuje, iki gegužės vidurio.