Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Tarp rytinės ir vakarinės pakrantės aktorių prasidėjo „pilietinis karas“

Vienoje pusėje tūkstančiai aktorių grupuojasi aplink tokias žvaigždes kaip Melas Gibsonas ir Holly Hunter. Kitų pusėje – apie Keviną Spacey ir Jeremy Ironsą buriasi pikti perbėgėliai, praminti „Niujorko grupuote“.
Melas Gibsonas
Melas Gibsonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Pilietinis karas

Bradas Pittas nepriklauso nei vieniems, nei kitiems, rašo „The Independent“.

Siūlymas rengti aktorių streiką sukėlė tikrą pilietinį karą tarp Kino aktorių gildijos vakarinės ir rytinės pakrantės grupuočių. Toks streikas priverstų nutraukti daugybę filmų ir televizijos projektų. Kai kas šį ginčą mato kaip konfliktą tarp dviejų konkuruojančių miestų, kuriuose sau duon1 uždirba ryškiausios ekrano žvaigždės.

Siūlymas rengti aktorių streiką sukėlė tikrą pilietinį karą tarp Kino aktorių gildijos vakarinės ir rytinės pakrantės grupuočių. Toks streikas priverstų nutraukti daugybę filmų ir televizijos projektų.

Paskutinysis sambrūzdis kilo, kai 120 tūkst. gildijos narių turėjo balsuoti dėl pasitraukimo iš derybų su Kino filmų ir televizijos prodiuserių aljansu. Los Andželo grupuotės lyderiai, kurie iki šiol dominavo derybose, skatina aktorius imtis vieningų ir radikalių veiksmų. Tačiau niujorkiečiai priešinasi. Anot jų, streikai smarkiai pablogintų aktorių ateities perspektyvas.

Praėjusią savaitę gildijos prezidentas Alanas Rosenbergas vyko pasišnekėti su Niujorko grupės lyderiais. Šio susitikimo metu prezidentas buvo nušvilptas ir išvadintas melagiu bei nemokša.

„30 Rock“ žvaigždė Alecas Baldwinas pareikalavo Rosenbergo atsistatydinimo. „Kaip derybininkai, jie susimovė“, – pareiškė prieš streiką nusiteikęs A.Baldwinas.

Pagal sąjungos taisykles anoniminiu balsavimu streiką turi paremti trys ketvirčiai visų narių. Rezultatai paaiškės sausio 23-iąją, dvi dienos prieš kasmetinius Kino aktorių gildijos apdovanojimus.

Holivudui ištikimi lieka maždaug 60 proc. aktorių, Niujorkui – 25 proc. Likusieji 15 proc. gildijos narių priklauso regioninėms šakoms.

Abiejų pakrančių grupuotės siekia, kad jų poziciją paremtų kuo daugiau pačių ryškiausių žvaigždžių. Prieš streiką nukreiptą peticiją, kurią paruošė Danny DeVito žmona Rhea Perlman, pasirašė 150 vadinamosios A grupės aktorių. Tarp jų – Glenn Close, Tobey Maguire, Charlize Theron ir Morganas Freemanas. „Mes ištikimi savo sąjungai ir siekiame tų pačių tikslų, tačiau nemanome, kad dėl to žmonės turi atsisakyti savo darbo“, – skelbiama peticijoje.

Los Andželo lyderių paruoštą deklaraciją pasirašė Matthew Modine, Nancy Sinatra ir Martinas Sheenas.

Šie nesutarimai atspindi ir platesnes įtampas. Istoriškai dauguma televizijos projektų ir filmų buvo kuriami Kalifornijoje. Tačiau siekiant palankesnių mokesčių vis daugiau projektų persikelia į kitas valstijas. Daugelis populiariausių televizijos projektų – „30 Rock“, „Mad Men“ – yra filmuojami Niujorke. Amerikietiškąją „Life on Mars“ versiją norėta filmuot Los Andžele, tačiau siekiant sumažinti išlaidas buvo persikelta į Niujorką.

Jei streikas vis dėlto įvyktų, televizijos ketina jam nepritariančius aktorius įtikinti įkurti alternatyvią profsąjungą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos