Tarsi stovėtum ant pasaulio stogo: interaktyvi milijardo pikselių Everesto fotografija

Alpinistas ir filmų kūrėjas Davidas Breashearsas iš 477 nuotraukų, fotografuotų pro 300 mm objektyvą, sudėliojo unikalų, net 1 mlrd. pikselių fotokadrą, kuriame užfiksuota aukščiausia planetos viršukalnė – Everestas. Nuotrauką kompiuterio pele galima pritraukti taip arti, jog susidarys įspūdis, kad stovi ant aukščiausios pasaulio stogo smailės.
Everestas
Everestas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šį kadrą kalnų ir gamtos mylėtojas sukūrė, norėdamas pademonstruoti globalinių klimato pokyčių įtaką Everesto šlaite slūgsančiam Khumbu ledynui. Jį alpinistas fotografavo 2012 m. pavasarį ir Pumori apžvalgos taško, netoli Everesto.

„Nuotraukoje aiškiai matyti Khumbu ledo „upė“, o žemiau taip pat galima pamatyti sujudimą bazinėje Everesto stovykloje, – pasakoja unikalios fotografijos autorius. Jis kartu su pagalbininkais 477 Everesto ir jo apylinkių kadrus sujungė į vieną. – Šita fotografija – tiesiog neįtikėtina. Mes patys esame be galo sužavėti šio vaizdo. Žmonės dievina spragsėti pelyte ir artinti ar tolinti tam tikrų kalno fragmentų vaizdus.“

„Norime žmonėms papasakoti kur kas daugiau dalykų apie klimato pokyčių įtaką šiam regionui, – tęsia D.Breashearsas. – Bendradarbiaujame su „Microsoft“ ir Karališkąja geografijos draugija“

Projekto kolektyvas tikisi sukurti dar didesnė šio kadro versiją, kurioje vaizdai būtų tokie detalūs, jog ją žiūrintis asmuo galėtų vaizdus priartinti taip, kad be vargo apžiūrėtų, kas vyksta stovyklavietės palapinėse.

„Čia sudėta tik 1/100 mūsų užfiksuotų kadrų, – neslepia penkis kartus į Everestą užkopęs autorius. – Tad jų galimybės dar ohoho kokios, ir tikimės jas išnaudoti. Viskas prasidėjo nuo elementarios koncepcijos. O dabar kaskart apsilankydami atrandame vis daugiau – čia net ne ledkalnio viršūnė. Norėtume žmonėms suteikti galimybę po Everestą pakeliauti nuotraukoje, sudarytoje iš 120 tūkst. kadrų, kurie būtų fotografuoti iš sraigtasparnio. Projektą ruošiame kartu su „Microsoft“, tad jau netrukus galėsime sujungti senus ir naujus kadrus – žmonės galės akimoju palyginti, kaip viskas atrodė anksčiau ir atrodo dabar.“

Karališkoji geografijos draugija padeda projekto vykdytojams sukurti seriją „dabar ir anksčiau“ fotografijų, kuriose matytųsi, kokią įtaką regionui nuo 1921 m. turėjo klimato pokyčiai.

„Kitą fotografijos versiją planuojame pristatyti kitų metų birželį, bet tai bus toli gražu ne riba, – pasakoja alpinistas. – Bus galima vaizdus priartinti taip, kad pamatytum, kas dedasi palapinėse, taip pat kaitalioti nuotraukas, kad palygintum, kaip viskas atrodė anksčiau.“

„Kai buvau 23-ejų, panorau tapti alpinistu, kai išvydau sero Edmund Hillary'as nufotografuotą Everesto viršūnę. Pirmąsyk į Himalajus atvykau 1979 m. ir įkopiau į greta Everesto esančią beveik 7 km aukščio Ama Dablam viršūnę. Fotografija susidomėjau vėliau, tad per pastaruosius 33 metus į Everestą įkopiau 5 kartus.“

Milijardo pikselių Everesto fotografiją rasite spustelėję šią nuorodą.

Daugiau ledyno nuotraukų rasite spustelėję šią nuorodą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai