Prie Turino šventovės nusidriekė ilgos eilės žmonių, norinčiųjų pamatyti šią Katalikų Bažnyčios relikviją, kuri vieniems yra autentiška drobulė, į kurią po nukryžiavimo buvo įvyniotas Kristaus kūnas, o kitiems – viduramžių klastotė.
Turino kardinolas Severino Poletto, vadovavęs atidarymo ceremonijai, užsiminė apie debatus dėl drobulės autentiškumo ir pareiškė, kad tai turi „turi nuspręsti ne Bažnyčia, bet mokslas“.
Iki penktadienio vakaro pusantro milijono žmonių užsiregistravo ir gavo teisę kelias minutes pažiūrėti į šią relikviją, laikomą neperšaunamoje ir nuo atmosferos permainų apsaugotoje dėžėje. Drobulė bus demonstruojama iki gegužės 23 dienos.
Numatoma, kad gegužės 2 dieną popiežius Benediktas XVI atskris į Turiną pasimelsti prie drobulės.
4,4 metro ilgio ir metro pločio drobulė paskutinį kartą visuomenei buvo rodoma jubiliejiniais 2000 metais.
Vatikanas netvirtina, jog drobulė yra autentiška, tik teigia, kad ji yra įspūdingas priminimas apie Kristaus kančią.
Vatikano mokslininkai praėjusių metų pabaigoje pareiškė, kad blankus ant drobės esantis raštas, kuris buvo tiriamas kompiuteriu, įrodo, kad į drobulę po nukryžiavimo buvo įvyniotas Kristaus kūnas.
Tačiau ekspertai remiasi radioaktyviosios anglies metodu atliktais drobulės tyrimais, kurio duomenimis, drobulės amžius siekia laikotarpį tik tarp XIII ir XIV amžių.
Vis dėlto jiems iki šiol nepavyko išaiškinti, kaip joje atsirado žmogaus, kurio žaizdos primena nukankintą Kristų, atvaizdas.